Фарбовані МДФ фасади для кухні – що треба знати

Вибрати фасади для кухні непросте завдання. Даний матеріал спрямований на те, щоб полегшити вам вибір фасадів та розповісти про технологію виготовлення фасадів для кухні з фарбованого МДФ.

Технологія виготовлення МДФ плити коштує в декілька разів дорожче ДСП плит, які виготовляються зі стружки. Виготовлення ДСП відбувається наступним чином. Вона змішується зі спеціальними клейовими складами, і під тиском формується в панелі. Стружка має різні розміри, тому і структура плити стає неоднорідною. Згинати такі плити не можна, а також заборонено робити тонку обробку матеріалу: оскільки його краї моментально сколюються.

Сучасні технології дозволяють покривати плити ДСП ламінованої плівкою. Вона підсилює декоративні властивості матеріалу, покращує його характеристики. З нього виготовляються недорогі кухні, ДСП часто використовується для складання каркасу меблів, а для виготовлення фасадів застосовується інший, більш дорогий матеріал- плити МДФ.

Фарбовані фасади для кухні з МДФ - технологія виготовлення

Технологія виготовлення плит МДФ відрізняється від технології виготовлення плит ДСП. Як сировинна основа береться не стружка, а тирса. ЇЇ попередньо обдають паром, потім подрібнюють і змішують зі спеціальними смолами. Однорідна маса відправляється в сушку, де вирівнюється вологість плити, циклони видаляють надлишки повітря, а формувальні верстати стискають дерево-волокнисту масу в килим, який потім під пресами формується в плити. Після охолодження, їх піддають шліфуванню. Ця процедура дозволяє вирівняти товщину плити, і видалити всі зовнішні дефекти. Таким чином, основа під подальше декорування готова.

МДФ можна ламінувати, покривати шпоном, фарбувати емалями. Остаточна вартість плит залежить від обраного декоративного шару.

Фарбовані-мдф-фасади-для-кухні-в Івано-Франківську-фото-2

Переваги фарбованих фасадів

- Сьогодні виробництво фарбованих фасадів відноситься до розряду екологічно безпечних. В процесі виготовлення використовуються фарби та лаки, в складі яких немає шкідливих компонентів, а тому експлуатація нової кухні не заподіє шкоди здоров'ю людини.

- Змішування різних відтінків допомагає створювати самі незвичні кольори по каталогах кольорів Ral та інших.

Фарбовані-мдф-фасади-для-кухні-в Івано-Франківську-фото-3

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 11

- Фарбований фасад легко витримує вплив високих температур, він не боїться вологи.  Фарба глибоко проникає в структуру плити і надійно захищає її від зовнішніх негативних впливів та факторів.

- Виготовлення фарбованих фасадів передбачає нанесення фінішного лакового покриття. Воно протистоїть дрібним механічним впливам, а тому такий фасад дуже складно пошкодити.

- Пофарбувати можна меблевий фасад будь-якої форми (прямий, радіусний чи навіть увігнутий).

Фарбовані-мдф-фасади-для-кухні-в Івано-Франківську-фото-4

Фарбовані-мдф-фасади-для-кухні-в Івано-Франківську-фото-5

- Метод фарбування МДФ дозволяє реставрувати старі чи пошкоджені фасади.

Недоліки фасадів з фарбованого МДФ

- Фасади, покриті фарбою, не можна чистити із застосуванням абразивних засобів, жорстких металевих йоржиків або щіток.

- Під дією прямих сонячних променів будь-яка, навіть сама якісна емаль вигорає. Білі фасади можуть незначно пожовтіти, а кольорові навпаки дещо втрачають свою первинну яскравість.

- Технологія фарбування фасадів складний технологічний процес. Емалі (особливо ті, що мають додаткові ефекти) коштують дорого, тому меблі з фарбованими фасадами один з найдорожчих видів меблів, що виготовляється з МДФ.

Увага! Меблі з фарбованими фасадами, на які вручну наноситься додатковий декор (патина, інші декоративні елемети), за вартістю можуть зрівнятися з кухнями, виконаними з масиву дерева.

Фарбовані фасади для кухні фото

Причина високої вартості фарбованих МДФ фасадів для кухні

За допомогою фарби виробники створюють різні ефекти на фасадах. Процес фарбування може складатися з 10 етапів. Трудомісткість і тривалість процесу, необхідність застосування великої кількості витратного матеріалу, а також використання спеціальних інструментів та обладнання, що дозволяє правильно сушити пофарбовані фасади, все це і визначає цінову політику товару.

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 6

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 2

Технологія фарбування здійснюється наступним чином:

Спочатку основа шліфується до ідеальної гладкості. Потім на неї наноситься перший ізолюючий шар, що допомагає заповнити всі мікротріщини, пори та вирівняти основу. Після висихання ізоляційного покриття основа шліфується знову.

Наступний бар'єрний шар формується за допомогою грунтовки, головна мета якої, сформувати бар'єр, що запобігає процесу вбирання фарби вглиб плити. Ця процедура дозволяє мінімізувати витрати лакофарбового матеріалу. Грунтовка підвищує адгезію, фарба буде краще схоплюватися з основою, отже, в подальшому вона не буде відколюватися від неї під дією навантажень.

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 3

Після висихання грунту, за допомогою розпилювача,  наноситься перший шар фарби. Потім його залишають повністю підсохнути, після чого фасад обробляється наждачним папером, і тільки після цього наноситься ще один шар фарби. Кількість шарів може бути різним. Все залежить від необхідної насиченості фарби. І вже після цього наноситься фінішний шар глянцевого чи матового лаку.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-7

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 7

Увага! Глянцеві фасади проходять ще один етап: в завершенні їх додатково полірують. Весь процес фарбування проходить в майже стерильних умовах. У камері, де здійснюється фарбування, не повинно бути пилу. Вологість становить 50%, температура повітря прогрівається до +24 градусів (ні більше, ні менше). Кожен шар фарби сохне самостійно рівно добу.

Додаткові ефекти (патинування, глянець, позолота) створюються виключно вручну.

Матеріали, які використовуються для фарбування фасадів

Для фарбування плит МДФ, використовуються три види емалей:

- Акрилові емалі та лаки. Вони застосовуються для виготовлення фасадів спальних і віталень.

- Поліуретанові емалі та лаки. Вони ідентичні складам, що використовуються для фарбування автомобілів. За допомогою них створюються поверхні, які не бояться вологи і різких перепадів температур. Правильно оброблена плита стає вологостійкою, тому з неї виготовляється меблі для кухні, а також для ванної кімнати і для сантехнічного вузла.

- Поліефірні емалі та лаки за властивостями повністю ідентичні поліуретановим лакофарбових матеріалів.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-9

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 5

Варіації дизайну фарбованих фасадів

Різні технології нанесення лакофарбових матеріалів дозволяють створювати неоднакові по дизайну кухні. Матове покриття не має характерного блиску. Воно широко використовується для виготовлення кухонь в класичному стилі, в стилі мінімалізм та модерн.

Глянцева поверхня відбиває світло як дзеркало, вона виглядає ошатно, яскраво і завжди святково. Вона ідеально підходить для реалізації концепцій всіх сучасних стилістичних напрямків. Дуже добре виглядають глянцеві фасади з фурнітурою, виконаної з хрому або нікелю.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-10

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 8

Оригінальні спецефекти

Ефект «хамелеон» дозволяє під різними кутами освітлення бачити нові кольори фасаду. Вдень і ввечері вони постійно змінюють свій колір, чому кухня стає містично таємничої. Продемонструвати свою незвичайну красу хамелеон здатний тільки на радіусних фасадах.

Ефект декупаж часто використовується при створенні класичних інтер'єрів, кухонь в стилі прованс або ретро. За допомогою нього, поверхня меблів злегка зістарюється і набуває цілу історію експлуатування. Техніка кракеле використовується для імітації павутинки дрібних зморшок. Техніка декупаж дозволяє покривати павутинкою зморшок будь тематичне зображення.

Ефект перлів або перламутру формується завдяки спеціальній обробці, під час якої на виріб наноситься покриття, що володіє оптичною дією. Воно створює легке мерехтіння, наочно демонструє, яким красивим можуть бути переливи відтінків.

Ефект «металік» створюється за рахунок змішування фарбувального складу з особливими компонентами, які формують на поверхні виробу впізнаваний металевий блиск. Він підходить для створення об'ємних шаф золотистого або сірого кольору.

Трафаретне підфарбовування - створення на пофарбованій поверхні додаткового малюнка. Він наноситься за допомогою трафаретів або аерографом. Дизайнери рекомендують використовувати подібний ефект тільки для декорування одного або двох фасадів верхніх або нижніх шаф.

Витончено, також виглядає на фарбованих фасадах фотодрук. За допомогою нього, дизайнери наносять ажурний сріблястий візерунок, створюють цілий світ за допомогою складних сюжетів або квіткових принтів.

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 9

Фарбовані МДФ фасади для кухні фото 10

Відгуки власників кухонь з фарбованого МДФ

Численні відгуки власників фарбованих кухонь дозволяють оцінити співвідношення їх переваг і недоліків.  Чим простіший дизайн фасаду, тим доступніша ціна готового виробу. Найдорожчі фасади ті що мають фрезеровану поверхню. Техніка фарбування фасадів з МДФ  відкриває безліч варіантів для декорування. Вибираючи фасади, важливо пам'ятати про те, що меблі виготовляються для кухні, тому вони повинні бути практичними та охайними. А щоб фарба довше зберігала свій первозданний зовнішній вигляд, важливо замовляти виготовлення меблів у компаній, що забезпечують дотримання всіх етапів технології фарбування фасадів.

Як замовити фасади

Прайс-лист на фарбовані МДФ фасади

Колірна гама згідно каталогу Ral, тощо

Види покриття: матові, глянцеві, металік (перламутр), шпоновані.

Фарбовані фасади виготовляємо: прямі, гнуті, радіусні, фрезовані, з інтегрованою ручкою, карнізи, пілястри, тощо.

Матові фасади, 18 ммГлянцеві фасади, 18 мм
Гладкі (прямі) МДФ фасади2200 грн./кв.м.2300 грн./кв.м.
Радіусні МДФ фасади4100 гр./кв.м.4200 грн./кв.м.
Фрезовані МДФ фасади від 3000 грн./кв.м.від 3000 грн./кв.м.
Шпоновані МДФ фасади (прямі)від 4000 грн./кв.м.
Шпоновані МДФ фасади (фрезовані)від 4500 грн./кв.м.

Фарбування металік (перламутр) - +100 грн./кв.м.

Фрезерування ручки - 200 грн./м.п.

Фрезерування малюнку на фасаді - 500 грн./кв.м.

Двостороннє фарбування фасаду - +1200 грн./кв.м.

Нанесення патини (патинування) - 800 грн./кв.м.

Карніз №1 (висота - 41 мм, довжина 2550 мм) - 1000 грн./шт. (матовий лак).

Карніз №2 (висота - 78 мм, довжина 2550 мм) - 1200 грн. /шт. (матовий лак).

Карніз радіусний (висота 41 мм) - 1200 грн./шт.

Термін виготовлення від 7 до 15 робочих днів.

Зразки фрезованих фасадів

Класичні фасади фото Кухні.IF

Фасади в сучасному стилі фото Кухні.IF

Фасади з інтегрованими ручками фото Кухні.IF

Фарбовані МДФ фасади для кухні – що треба знати
Оновлено: 26 Листопада, 2024
Автор: Kuhni.if.ua

6 thoughts on “Фарбовані МДФ фасади для кухні – що треба знати

    • at
      Permalink

      Терміни цілком актуальні.

      Reply
  • at
    Permalink

    Добрий день .Чи можливо підрізати фарбований фасад?

    Reply
    • at
      Permalink

      Доброго дня, так звичайно. Фарбований фасад можливо підрізати.

      Reply
  • at
    Permalink

    Доброго дня,скажіть чи змінюється трохи колір після лакування фасадів? І чи можна перефарбувати глянцевий фарбований мдф фасад в інший колір ?

    Reply
    • at
      Permalink

      Добрий день, так може незначно змінюєватися. Від контакту з прямим сонячними променями та (або) миючими засобами. Глянцевий фасад можна перефарбувати в будь-який інший колір, попередньо знявши з нього шар лаку.

      Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *