Фарбовані МДФ фасади для кухні – що треба знати

Вибрати фасади для кухні непросте завдання. Даний матеріал спрямований на те, щоб полегшити ваш вибір фасадів, якщо вас цікавить фарбований фасад з МДФ. Технологія виготовлення МДФ плити коштує в декілька разів дорожче ДСП плит, які виготовляються зі стружки. Вона змішується зі спеціальними клейовими складами, і під тиском формується в панелі. Стружка має різні розміри, тому і структура плити стає неоднорідною. Згинати такі панелі не можна, а також заборонено робити тонку обробку матеріалу: краї моментально сколюються.

Сучасні технології дозволяють покривати плити ДСП ламінованої плівкою. Вона підсилює декоративні властивості матеріалу, покращує його характеристики. З нього виготовляються недорогі кухні, ДСП часто використовується для складання каркасу меблів, а для виготовлення фасадів застосовується інший, більш дорогий матеріал- плити МДФ.

Фарбовані фасади для кухні з МДФ – технологія виготовлення

Технологія виготовлення плит МДФ відрізняється від технології виготовлення плит ДСП. Як сировинна основа береться не стружка, а тирса. ЇЇ попередньо обдають паром, потім подрібнюють і змішують зі спеціальними смолами. Однорідна маса відправляється в сушку, де вирівнюється вологість плити, циклони видаляють надлишки повітря, а формувальні верстати стискають дерево-волокнисту масу в килим, який потім під пресами формується в плити. Після охолодження, їх піддають шліфуванню. Ця процедура дозволяє вирівняти товщину плити, і видалити всі зовнішні дефекти. Таким чином, основа під подальше декорування готова.

Фарбовані-мдф-фасади-для-кухні-в Івано-Франківську-фото-2

МДФ можна ламінувати, покривати шпоном, фарбувати емалями. Остаточна вартість плит залежить від обраного декоративного шару. Простий матовий фасад з МДФ буде коштувати в декілька разів дорожче фасаду, виконаного з ламінованого ДСП.

Переваги фарбованих фасадів

– Сьогодні виробництво фарбованих фасадів відноситься до розряду екологічно безпечних. В процесі виготовлення використовуються фарби, в складі яких немає шкідливих компонентів, а тому експлуатація нової кухні не заподіє шкоди здоров’ю людини.

– Змішування різних відтінків допомагає створювати самі незвичні кольори.

Фарбовані-мдф-фасади-для-кухні-в Івано-Франківську-фото-3

– Фарбована панель легко витримує вплив високих температур, вона не боїться вологи. Згодом ламінація і пластик починають здуватися і відшаровуватися на «небезпечних ділянках» (біля плити або мийки). Фарба глибоко проникає в структуру плити і надійно захищає її від зовнішніх негативних впливів та факторів.

– Плівка легко дряпається, виготовлення фарбованих фасадів передбачає нанесення фінішного лакового покриття. Воно протистоїть дрібним механічним впливам, а тому такий фасад дуже складно пошкодити.

– Пофарбувати можна будь-який меблевий фасад (прямий, радіусний чи навіть увігнутий).

Фарбовані-мдф-фасади-для-кухні-в Івано-Франківську-фото-4

Фарбовані-мдф-фасади-для-кухні-в Івано-Франківську-фото-5

– Метод фарбування фасадів МДФ дозволяє реставрувати старі комплекти.

Недоліки фасадів з фарбованого МДФ

– Фасади, покриті фарбою, не можна чистити із застосуванням абразивних засобів, жорстких металевих йоржиків або щіток. Якщо на такий фасад ненавмисно потрапить лужний або кислотний розчин, він може трохи вигоріти і покритися білими плямами.

– Під дією прямих сонячних променів будь-яка, навіть сама якісна емаль вигорає. Білі фасади можуть незначно пожовтіти, а кольорові навпаки дещо втрачають свою первинну яскравість.

– Технологія фарбування фасадів складний технологічний процес. Емалі (особливо ті, що мають додаткові ефекти) коштують дорого, тому меблі з фарбованими фасадами найдорожчий вид меблів, що виготовляється з МДФ.

Увага! Меблі з фарбованими фасадами, на які вручну наноситься додатковий декор, за вартістю можуть зрівнятися з кухнями, виконаними з масиву дерева.

Причина високої вартості фарбованих МДФ фасадів для кухні

За допомогою фарби виробники створюють різні ефекти на фасадах. Процес фарбування може складатися з 10 етапів. Трудомісткість і тривалість процесу, необхідність застосування великої кількості витратного матеріалу, а також використання спеціальних інструментів та обладнання, що дозволяє правильно сушити пофарбовані фасади, все це і визначає цінову політику визначення кінцевого товару.

Технологія фарбування здійснюється наступним чином:

Спочатку основа шліфується до ідеальної гладкості. Потім на неї наноситься перший ізолюючий шар, що допомагає заповнити всі мікротріщини, пори, щоб вирівняти основу. Після висихання ізоляційного покриття основа шліфується знову. Наступний бар’єрний шар формується за допомогою грунтовки, головна мета якої, сформувати бар’єр, що запобігає процесу вбирання фарби вглиб плити. Ця процедура дозволяє мінімізувати витрати лакофарбового матеріалу. Грунтовка підвищує адгезію, фарба буде краще схоплюватися з основою, отже, в подальшому вона не буде відколюватися від неї під дією навантажень.

Після висихання грунту, за допомогою розпилювача, вміщеного в спеціальній камері, наноситься перший шар фарби. Потім його залишають повністю підсохнути, після чого фасад обробляється наждачним папером, і тільки після цього наноситься ще один шар фарби. Кількість шарів може бути різним. Все залежить від необхідної насиченості фарби.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-7

Таким чином, технологія нанесення фарби виглядає наступним чином: шар фарби – сушка – обробка наждачним папером – шар фарби.

Порошкове фарбування плити з МДФ Фарбування МДФ панелей може здійснюватися мокрим і сухим способами.

Мокрий спосіб – нанесення лакофарбових матеріалів пульверизатором. Після такої обробки панель піддається додатковому лакування.

Сухий спосіб нанесення – використання порошкоподібних фарб. Суху речовину наноситься на основу рівним шаром, потім поверхня нагрівається до певної температури, щоб порошок починав кристалізуватися і плавитися. Фарба, що розплавилася, стікає по поверхні рівним шаром.

На останок – це процес запікання заготовки фасаду. Після неї пофарбована поверхня нічим не відрізняється від фарби, нанесеної пульверизатором. Останній етап фарбування – нанесення шару лаку. Щоб його блиск виглядав природно, лакована поверхня висушується під дією певної температури і потрібного рівня вологості.

Увага! Глянцеві фасади проходять ще один етап: в завершенні їх додатково полірують. Весь процес фарбування проходить в майже стерильних умовах. У камері, де здійснюється фарбування, не повинно бути пилу. Вологість становить 50%, температура повітря прогрівається до +24 градусів (ні більше, ні менше). Кожен шар фарби сохне самостійно рівно добу.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-8

Додаткові ефекти (патинування, глянець, позолота) створюються виключно вручну.

Матеріали, які використовуються для фарбування фасадів

Для фарбування плит МДФ, використовуються три види емалей:

Акрилові емалі. Вони застосовуються для виготовлення фасадів спальних і віталень.

Поліуретанові склади. Вони ідентичні складам, що використовуються для фарбування автомобілів. За допомогою них створюються поверхні, які не бояться вологи і різких перепадів температур. Правильно оброблена плита стає вологостійкою, тому з неї виготовляється меблі для кухні, а також для ванної кімнати і для сантехнічного вузла.

Поліефірні емалі за властивостями повністю ідентичні поліуретановим лакофарбових матеріалів.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-9

Тест на якість виробу

Тільки при дотриманні всіх етапів виготовлення фарбованих фасадів в результаті виходить якісне покриття, яке володіє всіма технічними характеристиками, описаними трохи вище. Неякісне покриття швидко втрачає колір і покривається подряпинами, тому важливо навчитися розрізняти, де виробник попрацював на совість.

Для правильного вибору вам допоможуть наступні поради:

– Купуючи готові меблі або замовляючи фарбування самостійно, цікавтеся, з якими матеріалами працює виробник.

– Для виготовлення кухонних фасадів використовуються поліуретанові або поліефірні емалі.

– У магазині добре розглядайте поверхню плити під різними кутами.

– Якщо на фасаді є нерівності, хвилі, опуклості, то купувати ці меблі не варто.

– Наявність на верхньому шарі частинки пороху говорить про недотримання норм технології виготовлення.

– На лицьовій стороні не повинно бути нерівних напливів, потьоків фарби.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-10

Варіації дизайну фарбованих фасадів

Різні технології нанесення лакофарбових матеріалів дозволяють створювати неоднакові по дизайну кухні. Матове покриття не має характерного блиску. Воно широко використовується для виготовлення кухонь в класичному стилі, в стилі мінімалізм та модерн. Дуже незвично виглядає матовий гарнітур, виконаний в стилістиці ретро-граніт.

Глянцева поверхня відбиває світло як дзеркало, вона виглядає ошатно, яскраво і завжди святково. Вона ідеально підходить для реалізації концепцій всіх сучасних стилістичних напрямків. Дуже добре виглядають глянцеві фасади з фурнітурою, виконаної з хрому або нікелю.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-11

Оригінальні спецефекти

Ефект «хамелеон» дозволяє під різними кутами освітлення бачити нові кольори фасаду. Вдень і ввечері вони постійно змінюють свій колір, чому кухня стає містично таємничої. Продемонструвати свою незвичайну красу хамелеон здатний тільки на радіусних фасадах.

Ефект декупаж часто використовується при створенні класичних інтер’єрів, кухонь в стилі Прованс або ретро. За допомогою його, поверхня меблів злегка зістарюється і набуває цілу історію експлуатування. Техніка кракеле використовується для імітації павутинки дрібних зморшок. Техніка декупаж дозволяє покривати павутинкою зморшок будь тематичне зображення.

Ефект перлів або перламутру формується завдяки спеціальній обробці, під час якої на виріб наноситься покриття, що володіє оптичною дією. Воно створює легке мерехтіння, наочно демонструє, яким красивим можуть бути переливи відтінків.

Ефект «металік» створюється за рахунок змішування фарбувального складу з особливими компонентами, які формують на поверхні виробу впізнаваний металевий блиск. Він підходить для створення об’ємних шаф золотистого або сірого кольору. Трафаретне підфарбовування – створення на пофарбованій поверхні додаткового малюнка. Він наноситься за допомогою трафаретів або аерографом.

Дизайнери рекомендують використовувати подібний ефект тільки для декорування одного або двох фасадів верхніх або нижніх шаф.

Витончено виглядає на фарбованих фасадах фотодрук. За допомогою нього, дизайнери наносять ажурний сріблястий візерунок, створюють цілий світ за допомогою складних сюжетів або квіткових принтів.

Фарбовані-МДФ-фасади-для-кухні-в ІФ-фото-12

Відгуки власників кухонь з фарбованого МДФ

Численні відгуки власників фарбованих кухонь дозволяють оцінити співвідношення їх переваг і недоліків. Практично всі покупці залишаються задоволені тим, що меблі з фарбованими фасадами вже давно перекочувала в сегмент недорогих товарів. Варто зазначити, що дорого коштують лише кухні зі спецефектами. Чим простіший дизайн, тим доступніша ціна готового виробу. Найдорожчі фасади, що мають фрезеровані ручки. Техніка фарбування фасадів з МДФ  відкриває великий потенціал для декорування. Вибираючи гарнітур для себе, важливо пам’ятати про те, що меблі виготовляються для кухні, тому вони повинні бути практичними і охайними. Щоб фарба довше зберігала свій первозданний зовнішній вигляд, важливо замовляти виготовлення меблів у компаній, що забезпечують дотримання всіх етапів технології фарбування.

Фарбовані МДФ фасади для кухні – що треба знати
Оновлено: Лютий 20, 2019
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *