Як скласти шафу купе своїми руками

Сучасні дизайни інтер’єру найчастіше включають в себе використання вбудованої побутової техніки та меблів (шафи, ліжка, столи і т.д.). Дане рішення допомагає значно заощадити простір навіть в самій маленькій квартирі або будинку. Великою популярністю в оформленні дизайну інтер’єру користуються вбудовані шафи-купе різних моделей, виготовлені з натуральних і штучних матеріалів (пластик з алюмінієвим каркасом, ДСП, справжнє дерево). Якщо ви займаєтеся ремонтом квартири / будинку самостійно, то вам просто необхідно знати, як правильно скласти (зібрати) шафу купе власноруч. Прочитавши дану статтю, ви дізнаєтеся, як самому зібрати шафу купе, про переваги цього виду меблів, а також про деякі особливості розміщення шаф в приміщенні.

Переваги шаф купе

Характеристики таких меблів, які, без сумніву, є її перевагами, можна зобразити таблицею:

Компактність і місткість
У такій шафі ви помістіть в два рази більше одягу при цьому не за рахунок громіздкості самих меблів.
Можливість зручного розміщення шафи в кімнаті різного розміру і форми
Деякі моделі шафи-купе здатні трансформуватися під особливості кімнати: наявність коридору, виїмок в стіні, куди можна помістити шафа.
Зонування кімнати
За допомогою шафи-купе ви візуально розділите різні зони в кімнаті, наприклад, робочу зону від зони відпочинку.
Розсувний механізм дверей
Щоб відкрити шафу-купе, вам не потрібно прибирати стільці або відсувати інші меблі
Зручне складання та розбирання шафи своїми руками
Зібрати шафу-купе своїми руками досить легко і зробити це може кожен, просто скориставшись інструкцією.
Гарний дизайн
У порівнянні із звичайними меблями, шафи купе відрізняються різноманіттям форм і палітрою фарб. Величезний вибір відтінків і поєднань кольорів, різноманітні малюнки і тематичні зображення додадуть приміщенню, в якій розміщено купе, особливого характеру і настрою.

Навіщо потрібні знання і навички того, як власноруч збирати шафу-купе?

Зібрати шафа типу «купе» ви цілком зможете власноруч, якщо будете слідувати покроковій інструкції. Це не тільки заощадить вам гроші і час, але ви також навчитеся, як самостійно зібрати шафу типу «купе» і розібрати його при першій же необхідності. Також якщо ви затіяли перепланування квартири чи будинку, знання того, як зібрати шафа-купе самостійно допоможе вам легко і швидко вирішити питання переміщення даних меблів.

Які інструменти вам знадобляться для збору шафи типу «купе» своїми руками?

Щоб у будь-який час власноруч зібрати чи розібрати шафу-купе, необхідний наступний набір інструментів:

– рівень: звичайний або лазерний (з метою уникнення можливих проблем з вимірами)

– кут – для правильної розстановки деталей щодо один з одним строго перпендикулярно

– молотки: звичайний (вбивання дюбелів в стіни) і гумовий (щоб підрівняти деталі шафи, «стоять» поруч)

–  викрутки з плоским і хрестовим носиком для вкручування саморізов

– рулетка, маркер і олівець для розміток

– шестигранний ключ (для роботи з конфірматами)

– наждачка для шліфування

– електрична дрель широкої функціональності для вкручування гвинтів вам будуть необхідні різні насадки для дрилі типу «бита», щоб заощадити час і не вкручувати саморізи викрутками

– 35-міліметрове свердло для дерева і спеціальні свердла для роботи по металу (на 2-10 мм)

– побідитові свердла на 1 см, щоб проробляти отвори в стінах

– лобзик (для швидкого підпилювання деталей купе).

 

Збираємо шафу-купе своїми руками: покрокова інструкція

Оптимальним варіантом зборки шаф різних моделей не є якийсь один спосіб, так як різниця в конструкції вимагає різних підходів до збору та розбору вбудованих меблів. Як зібрати купе класичного типу зазначено в наступній інструкції.

Підготовчий етап.

Вам необхідно ознайомитися з усіма деталями вироби (щоб нічого не переплутати в процесі складання і не доводилося все починати спочатку), підготувати інструменти і місце, де буде проходити збір и установка. Збірка будь-яких меблів проводиться в горизонтальному положенні.

Перший етап – збираємо подіум (цоколь і ніжки).

На деталі, які є дном шафи, робимо розмітки по прямим кутам  так, щоб забезпечити оптимальний упор по всій площі. Монтуємо цоколь шкантами і мініфіксами, далі – забиваємо опорні цвяхи. Якщо є плінтус, його потрібно обрізати, оскільки необхідно, щоб подіум дуже щільно прилягав до задньої стіни.

Як скласти шафу купе Кухні.IF

Другий етап – встановлюємо бічні частини шафи (якщо вони є в даній моделі).

Спочатку необхідно підрізати бічні сторони так, щоб вони безперешкодно і щільно тулилися до тильної стіни (тильні стінки торців бажано навіть відшліфувати). Щоб бічні частини розмістити ідеально вертикально, використовуйте рівень. Якщо модель купе не має бічних частин і розрахована на розміщення між стінами, то на даному етапі вам потрібно зробити розмітку, під якою будуть прикріплені полиці, також використовуючи рівень. Перфоратором проробляємо в стінах отвори (нижче розмітки рівня), вставляємо в них кріплення і закріплюємо куточки. На куточках розміщуємо полиці, також закріплюємо їх. Далі встановлюємо задні стійки за рівнем полиць.

Скласти шафу купе Кухні.IF

 

Третій етап – монтаж висувних ящиків, штанги.

Встановлюємо на ящиках напрямні, відступаючи від краю на 10-15 см, оскільки в більшості моделей шаф-купе висувні ящики зроблені з вкладними фасадами. На бічних панелях кріпимо відповідний механізм. Встановлюємо фасади. Штангу, на яку буде розвішувати одяг на плечиках, фіксуємо до закінчення установки ящиків. Четвертий етап – установка дверей. Робимо заміри шафи зсередини і помічаємо рівні кріплення направляючих на підлозі (подіумі) і верхній плиті. Перед закріпленням  нижньої направляючої в отвори позначок також вставляємо стопор, що фіксує двері при закриванні. Монтаж дверей починаємо з фіксування направляючих – верхню потрібно трохи припідняти і опустити на нижню. Регулюємо ролики в нижній частині через торцеві отвори. Ось і все, двері встановлені.

Заключний етап.

Кріплення гачків зовні на бічних панелях, якщо це є в проекті шафи, а також прибирання місця збору меблів. Після цього ви можете сміливо розміщувати в купе весь необхідний одяг.

Якщо у вас виникають проблеми з замірами і правильним вибором місця розміщення шафи купе, ви можете проконсультуватися у досвідчених фахівців компанії Кухні.IF за телефонами – +38 050 602-64-53, +38 068 877-60-98. Або замовити послугу по здійсненню монтажу чи виготовлення шафи-купе.  Скористайтеся тими знаннями, які ви отримали після прочитання цієї статті, або послугами фахівців-консультантів і з легкістю виконуйте монтаж або розбір шаф купе будь-якої моделі своїми руками.

Як скласти шафу купе своїми руками
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *