Як скласти шафу купе своїми руками
Сучасні дизайни інтер’єру найчастіше включають в себе використання вбудованої побутової техніки та меблів (шафи, ліжка, столи і т.д.). Дане рішення допомагає значно заощадити простір навіть в самій маленькій квартирі або будинку. Великою популярністю в оформленні дизайну інтер’єру користуються вбудовані шафи-купе різних моделей, виготовлені з натуральних і штучних матеріалів (пластик з алюмінієвим каркасом, ДСП, справжнє дерево). Якщо ви займаєтеся ремонтом квартири / будинку самостійно, то вам просто необхідно знати, як правильно скласти (зібрати) шафу купе власноруч. Прочитавши дану статтю, ви дізнаєтеся, як самому зібрати шафу купе, про переваги цього виду меблів, а також про деякі особливості розміщення шаф в приміщенні.
Переваги шаф купе
Характеристики таких меблів, які, без сумніву, є її перевагами, можна зобразити таблицею:
Компактність і місткість |
У такій шафі ви помістіть в два рази більше одягу при цьому не за рахунок громіздкості самих меблів. |
Можливість зручного розміщення шафи в кімнаті різного розміру і форми |
Деякі моделі шафи-купе здатні трансформуватися під особливості кімнати: наявність коридору, виїмок в стіні, куди можна помістити шафа. |
Зонування кімнати |
За допомогою шафи-купе ви візуально розділите різні зони в кімнаті, наприклад, робочу зону від зони відпочинку. |
Розсувний механізм дверей |
Щоб відкрити шафу-купе, вам не потрібно прибирати стільці або відсувати інші меблі |
Зручне складання та розбирання шафи своїми руками |
Зібрати шафу-купе своїми руками досить легко і зробити це може кожен, просто скориставшись інструкцією. |
Гарний дизайн |
У порівнянні із звичайними меблями, шафи купе відрізняються різноманіттям форм і палітрою фарб. Величезний вибір відтінків і поєднань кольорів, різноманітні малюнки і тематичні зображення додадуть приміщенню, в якій розміщено купе, особливого характеру і настрою. |
Навіщо потрібні знання і навички того, як власноруч збирати шафу-купе?
Зібрати шафа типу «купе» ви цілком зможете власноруч, якщо будете слідувати покроковій інструкції. Це не тільки заощадить вам гроші і час, але ви також навчитеся, як самостійно зібрати шафу типу «купе» і розібрати його при першій же необхідності. Також якщо ви затіяли перепланування квартири чи будинку, знання того, як зібрати шафа-купе самостійно допоможе вам легко і швидко вирішити питання переміщення даних меблів.
Які інструменти вам знадобляться для збору шафи типу «купе» своїми руками?
Щоб у будь-який час власноруч зібрати чи розібрати шафу-купе, необхідний наступний набір інструментів:
– рівень: звичайний або лазерний (з метою уникнення можливих проблем з вимірами)
– кут – для правильної розстановки деталей щодо один з одним строго перпендикулярно
– молотки: звичайний (вбивання дюбелів в стіни) і гумовий (щоб підрівняти деталі шафи, «стоять» поруч)
– викрутки з плоским і хрестовим носиком для вкручування саморізов
– рулетка, маркер і олівець для розміток
– шестигранний ключ (для роботи з конфірматами)
– наждачка для шліфування
– електрична дрель широкої функціональності для вкручування гвинтів вам будуть необхідні різні насадки для дрилі типу «бита», щоб заощадити час і не вкручувати саморізи викрутками
– 35-міліметрове свердло для дерева і спеціальні свердла для роботи по металу (на 2-10 мм)
– побідитові свердла на 1 см, щоб проробляти отвори в стінах
– лобзик (для швидкого підпилювання деталей купе).
Збираємо шафу-купе своїми руками: покрокова інструкція
Оптимальним варіантом зборки шаф різних моделей не є якийсь один спосіб, так як різниця в конструкції вимагає різних підходів до збору та розбору вбудованих меблів. Як зібрати купе класичного типу зазначено в наступній інструкції.
Підготовчий етап.
Вам необхідно ознайомитися з усіма деталями вироби (щоб нічого не переплутати в процесі складання і не доводилося все починати спочатку), підготувати інструменти і місце, де буде проходити збір и установка. Збірка будь-яких меблів проводиться в горизонтальному положенні.
Перший етап – збираємо подіум (цоколь і ніжки).
На деталі, які є дном шафи, робимо розмітки по прямим кутам так, щоб забезпечити оптимальний упор по всій площі. Монтуємо цоколь шкантами і мініфіксами, далі – забиваємо опорні цвяхи. Якщо є плінтус, його потрібно обрізати, оскільки необхідно, щоб подіум дуже щільно прилягав до задньої стіни.
Другий етап – встановлюємо бічні частини шафи (якщо вони є в даній моделі).
Спочатку необхідно підрізати бічні сторони так, щоб вони безперешкодно і щільно тулилися до тильної стіни (тильні стінки торців бажано навіть відшліфувати). Щоб бічні частини розмістити ідеально вертикально, використовуйте рівень. Якщо модель купе не має бічних частин і розрахована на розміщення між стінами, то на даному етапі вам потрібно зробити розмітку, під якою будуть прикріплені полиці, також використовуючи рівень. Перфоратором проробляємо в стінах отвори (нижче розмітки рівня), вставляємо в них кріплення і закріплюємо куточки. На куточках розміщуємо полиці, також закріплюємо їх. Далі встановлюємо задні стійки за рівнем полиць.
Третій етап – монтаж висувних ящиків, штанги.
Встановлюємо на ящиках напрямні, відступаючи від краю на 10-15 см, оскільки в більшості моделей шаф-купе висувні ящики зроблені з вкладними фасадами. На бічних панелях кріпимо відповідний механізм. Встановлюємо фасади. Штангу, на яку буде розвішувати одяг на плечиках, фіксуємо до закінчення установки ящиків. Четвертий етап – установка дверей. Робимо заміри шафи зсередини і помічаємо рівні кріплення направляючих на підлозі (подіумі) і верхній плиті. Перед закріпленням нижньої направляючої в отвори позначок також вставляємо стопор, що фіксує двері при закриванні. Монтаж дверей починаємо з фіксування направляючих – верхню потрібно трохи припідняти і опустити на нижню. Регулюємо ролики в нижній частині через торцеві отвори. Ось і все, двері встановлені.
Заключний етап.
Кріплення гачків зовні на бічних панелях, якщо це є в проекті шафи, а також прибирання місця збору меблів. Після цього ви можете сміливо розміщувати в купе весь необхідний одяг.
Якщо у вас виникають проблеми з замірами і правильним вибором місця розміщення шафи купе, ви можете проконсультуватися у досвідчених фахівців компанії Кухні.IF за телефонами – +38 050 602-64-53, +38 068 877-60-98. Або замовити послугу по здійсненню монтажу чи виготовлення шафи-купе. Скористайтеся тими знаннями, які ви отримали після прочитання цієї статті, або послугами фахівців-консультантів і з легкістю виконуйте монтаж або розбір шаф купе будь-якої моделі своїми руками.
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: