Система освітлення, аксесуари і декор сучасної кухні

В сучасних дизайн-проектах система освітлення та декорування кухні зведено до мінімуму. Тенденція зниження числа елементів, що несуть виключно декоративну функцію, особливо помітна в кухонних просторах. У приміщенні, де на кількох квадратних метрах необхідно розташувати велику кількість систем зберігання з впровадженими побутовими приладами, організувати робочі поверхні і обідню зону, є ризик створити ефект захаращеності, якщо використовувати декор занадто активно. Тому в якості декоративних елементів найчастіше використовуються цілком функціональні предмети інтер’єру – освітлювальні прилади, посуд, кулінарні книги, живі рослини, фрукти тощо.

Система освітлення

Який інтер’єр може обійтися без грамотного освітлення? Саме безліч ламп і світильників, зможуть створити затишок і комфорт у вашій оселі. Те ж саме, стосується і освітлення на кухні. Адже це приміщення є серцем будь-якої квартири або будинку. Не правильно вибравши вид лампочки, або недостатньо освітивши приміщення, можна зробити кімнату недружньої, похмурої і непривабливою. Для того щоб уникнути подібних проблем, варто уважно і поетапно здійснювати проведення світла. Процес освітлення кухні варто починати ще на стадії проекту, після того, як ви визначитися з тим, як будуть розставлена ​​меблі і яким буде інтер’єр. Робити це необхідно, тому що після закінчення ремонту, буде складно прокласти нові кабеля або зробити розетки.

Етапи

Отже, для того, щоб освітлення для кухні було правильним, і могло створювати відповідну під настрій атмосферу, варто дотримуватися діяти в наступній послідовності:

➣ вибрати стиль інтер’єру;

➣ зробити проект, на якому точно визначитися з розміщенням меблів;

➣ виходячи зі складеного плану, продумати кількість розеток, світильників і перемикачів;

➣ здійснити прокладення кабелів, після чого можна завершувати ремонт.

Однак, для того, щоб ви все зробили правильно, варто уважно знайомитися з типами підсвіток, які повинні бути присутніми. Саме ці типи, дозволять створити затишне і привабливе простір.

Зони

Для того щоб освітлення на кухні було повноцінним, потрібно витратити чимало часу для грамотного розподілу вашої кімнати на функціональні зони. Саме від цього залежатимуть типи освітлення. Отже, можна виділити робочу і обідню зону. Також останнім часом окремо можна зупинитися і на декоративному підсвічуванні. Але про нього поговоримо пізніше.

Робоча зона Освітлення робочої зони

Світло на кухні в цій зоні повинен складатися з кількох частин. Найчастіше це підсвічування фартуха та конфорок. Це обумовлено тим, що практично при будь-якому плануванні, господиня завжди буде знаходитися спиною до основного освітлення. Тим самим робоча поверхня буде темною, і працювати буде незручно. Для того щоб цього не відбувалося, існує кілька варіантів вирішення проблеми.

Система освітлення фото 1

Варіант 1.

Галогенні, люмінесцентні і світлодіодні накладки на нижню частину навісних шаф. Прекрасне рішення, що дозволяє точно направити потік світла на стільницю, забезпечуючи зручність і безпеку. Популярними є точкові софіти або довгі лампи в металевому кожусі і захисному пластику. Вони зручні, акуратні, і дріт завжди захований. Сюди ж можна віднести світлодіодні стрічки, які відрізняються легкістю установки, різноманітністю і економністю.

Система освітлення фото 2

Варіант 2. Сяючі скляні панелі.

Їх можна використовувати з нижньої сторони шаф, або замість робочого фартуха. З матовим загартованим склом це буде виглядати красиво і функціонально.

Система освітлення фото 3

Варіант 3.

Лампи на прищепках. Стали досить популярними. Їх можна чіпляти на полицю над робочою поверхнею і переносити в потрібне вам місце. Необхідно відзначити, шо вони поступаються по можливості і функціональності суцільний світлодіодної стрічці.

Обідня зона

В обідній зоні можна виділити теж деякі варіанти джерел світла, такий наприклад як підвісний світильник над столом. Світильник краще встановити над круглими або квадратними столами, розміщуючи рівно по центру стільниці.

Система освітлення фото 4

Порада! Відмовитися від тканинних абажурів – вони будуть сильно бруднитися і вбирати запахи і жир. Краще зупинитися на пластикових або скляних варіантах. витончені підвіси з декількох невеликих абажурів або незвичайних лампочок.

Окремо хочеться зупинитися на декоративному підсвічування, яке стає дуже популярним. Найбільш актуальним є світлодіодна стрічка, розміщена знизу стільниць, внизу шафок, по контуру робочого острова і т.д. Вона може стати прекрасним нічним декором.

Загальне освітлення

Вона також повинно бути на кухні. Воно може бути вбудованим точковим; світлодіодним; світильник або люстра. Важливо! Подбайте, щоб світло на кухні включався частинами, щоб можна було регулювати його потужність.

Система освітлення фото 5

Кухонні аксесуари

Дизайнери приділяють особливу увагу кухонним аксесуарам, а значить і виробники різних пристосувань для цього багатофункціонального приміщення прагнуть надати якомога більше варіантів сучасного, практичного та естетичного оснащення.

Наприклад, змішувачі давно перестали бути просто кранами для подачі води – це сучасне пристосування допомагає економити витрати рідини, очищати її. І при цьому вони можуть виглядати футуристично, оснащуватися підсвічуванням і вражати блиском хромованих поверхонь, або бути виконаними в старовинному дусі з мідним або бронзовими покриттями, різьбленими вентилями і розкішним декором.



Як вибрати колір для кухні                                                                                 Дизайн кухні фото


Система освітлення, аксесуари і декор сучасної кухні
Оновлено: 14 Квітня, 2018
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *