Меблеві терміни

Для полегшення Вашої орієнтації у світі меблів дозвольте познайомити з  інформацією про основні меблеві терміни.

мдф

Деревоволокниста плита середньої щільності (МДФ, англ. Medium Density Fibreboard, MDF) — листовий композиційний матеріал, вироблений з дуже дрібної деревної тирси. Призначений на вирубку ліс та відходи деревообробки перемелюють до невеликих кубиків (чіпсів), піддають обробці парою під високим тиском, подають на обертові диски дефібрера (терочної машини). Весь перетертий матеріал відразу надходить на просушування і подальше склеювання. Частинки дерева скріплюються лігніном і парафіном, тому МДФ можна розглядати як екологічночистий матеріал. Поверхня МДФ рівна, гладка, однорідна, щільна, все це робить зовнішню обробку плит надзвичайно простою. Листи з МДФ можуть бути від 4 до 22 мм. Цей матеріал найширшим чином застосовується для виготовлення меблів, ламінованих підлог, дверей та погонажних виробів.

дсп

Деревностружкова плита (ДСП, англ. Particle board, Chipboard) — дешевий листовий композиційний матеріал, вироблений гарячим пресуванням деревинних частинок, переважно стружки, із введенням спеціальних добавок (6-18% від маси стружок). Пресування виконують на одно- та багатоповерхових періодичних пресах за тиску 0,2-5 МПа та температури 100–140 °С або у безперервних стрічкових, гусеничних або екструзійних агрегатах.

Деревностружкові плити з’явилися в 1940-х роках у США як матеріал для вироблення тимчасових меблів. За чистотою обробітку та щільністю поділяють на будівельні та меблеві плити.

двп

Деревноволокниста плита, ДВП — матеріал, що отримується гарячим пресуванням маси або сушкою деревноволокнистого килиму (м’які ДВП), що складається з целюлозних волокон, води, синтетичних полімерів і спеціальних добавок.

хдф

ХДФ (HDF – High Density Fiberboard – англ.) ДВП високої щільності, отримана методом гарячого пресування подрібнених деревних волокон. На відміну від МДФ, пресування цих плит відбувається при більш високому тиску, що забезпечує підвищену міцність виробам з них при відносно невеликій товщині плити.

пвх кромка

ПВХ кромка – це декоративний матеріал, який використовується для обробки вже готових виробів від меблів. Придивившись практично до будь-якого предмету меблів можна знайти таку тоненьку крайку. Вона може мати такий самий колір, як і сам виріб, а може відрізнятися від нього. Однак, головна функція ПВХ кромки далеко не декоративна, як може здатися на перший погляд. Перш за все, вона служить для захисту меблевого виробу. Завдяки кромці він захищений від відколів і пошкоджень країв і від проникнення всередину вологи, яка може йому нашкодити. ПВХ кромка, незважаючи на свої невеликі розміри, дуже зносостійка і довговічна, що дозволяє їй надійно захищати готовий меблевий виріб від всіляких пошкоджень.

постформінг

Постформінг – це особлива технологія облицювання ДСП, яка використовується при створенні найдешевших ламінованих стільниць. Для постформінгу використовується гнучкий і тонкий (близько 0,7-0,8 мм) паперово – шаруватий пластик високого тиску. Постформінг дозволяє використовувати дуже широкий спектр кольорів покриття. Плити постформінг мають глянцеву (гладку) и матову (пористу) поверхню. Особливість плити, обробленої за цією технологією – закруглення лицьового краю плити.

ротанг

Ротанг  — матеріал, що являє собою очищені і висушені стебла каламусу, або ротанґової пальми — тропічної рослини, що росте у Південно-Східній Азії, і деяких споріднених йому видів — каламусу голубуватого  каламусу гладкостебельного та інших. Основним районом виростання каламусу є тропічна Азія — там зосереджено більше 330 видів рослини. В африканських і австралійських тропіках також присутні кілька видів ротанґових рослин.

При виробництві виробів з ротанґових стовбурів знімають кору, потім очищені стебла проходять калібрування за діаметром (стандартні розміри ротанґу зазвичай кратні 0,5 дюйма). Після обробки парою ротанґ добре гнеться, потім при висушуванні зберігає будь-яку задану форму, набуваючи твердости і більшої міцности. З більш товстих стебел виготовляються опірні частини меблевої конструкції, більш тонкі нарізаються на смужки для обплетення стиків, торців, кутів. Для ажурного плетіння використовується розщеплена уздовж серцевина пальми ротанґу. Готові вироби покриваються лаком або воском. Кора йде на виготовлення матів і циновок.

пресформінг

Пресформінг є спеціальною меблевою технологією, за допомогою якої здійснюється обробка плити МДФ. Технологія полягає в наступному: за допомогою прес-форми на поверхні плити видавлюється рельєф у вигляді декоративного малюнка. Першочергове призначення даної технології – надання дивно оригінального виду меблевому виробу. За допомогою прессформінга можна створювати нові види декору або імітувати вже існуючі.

У меблевому виробництві прессформінг грає досить важливу роль, так як дозволяє надавати меблевим виробами відчуття комфорту, затишку і незвичайної витонченості. Це – свого роду, різьблення по дереву, тільки за допомогою новітніх технологій, які роблять свою роботу на найвищому рівні, враховуючи всі тонкощі оброблюваного матеріалу.

осб

ОСБ – плити з крупнорозмірної дерев’яної стружки. Абревіатура ОСБ, подібно МДФ, є калькою OSB (Oriented Strand Board). Виробництво їх виникло в США при вдосконаленні технології переробки  шпону,  відходів фанерного виробництва. Висока якість продукції і прогресивні технології привели до інтенсивного розвитку виробництва із середньорічними темпами зростання обсягів виробництва 7-10%. ОСБ починають використовувати для меблевих каркасів, складських стелажів та інших високоміцних великорозмірних виробів, але в основному ці плити використовуються в будівництві.

В даній статті Ви ознайомилися з матеріалом про меблеві терміни. Компанія KitchenHouse виготовляє кухні на замовлення в Івано-Франківську лише з високо якісних та недорогих матеріалів та фурнітури.

 

Меблеві терміни
Оновлено: 2 Вересня, 2017
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *