Зонування кухні: правильна організація простору

Як правило, кожна жінка, більшість свого часу проводить саме на кухні. Приготування їжі – неодмінна частина буденності. Для того, щоб правильно, швидко та легко виконувати будь-яку роботу, пов’язану з приготуванням їжі, слід пам’ятати про правильне зонування кухні. Для цього необхідно дуже ретельно підійти до вибору меблів для кухні та правильного їх проектування.

Найголовніше правило – облаштувати три основні зони на кухні – це місце, де їжа безпосередньо готується, де вона зберігається, а також територія для приготування та прибирання.

Чим раціональніше буде все розміщено, тим швидше вам вдасться виконувати домашню роботу. Для створення ідеально зручної кухні, вам необхідно правильне і точне зонування. Якщо ваша кухня та кухонні меблі будуть сплановані зручно й комфортно, ви зможете зекономити чимало часу під час щоденного приготування їжі.

Зонування кухні: як правильно фото 2Зонування кухні

Кухню можна умовно поділити на декілька зон. Вони обов’язково повинні бути чітко виділені та правильно сформовані.

Місце підготовки продуктів

Тут можна розташувати різноманітне приладдя, типу кухонних комбайнів та техніки, якою ви часто користуєтесь, посуд, приправи. Раціонально було б зробити цю зону між зонами, де ви готуєте їжу, та миєте посуд. Тут вам знадобиться достатня кількість простору, щоб ви могли зручно розташуватись та виконувати будь-які маніпуляції. Не забувайте й про освітлення! Дуже важливо, щоб саме тут було багато світла. Рекомендується, робити цю зону не менше метру довжиною.

Місце для миття продуктів та посуду

Тут же можна прилаштувати відро для сміття, засоби для чищення та миття, побутову хімію для кухні, пакети для сміття. Тут також стануть у нагоді різноманітні органайзери простору.

Місце для приготування їжі

Сюди можна віднести електро чи газову плиту, мікрохвильову, мультиварку, вентиляцію, каструлі, сковорідки. Тут буде доцільно розмістити рушники та серветки. Пам’ятайте, найкраще, коли духовка розміщена на рівні очей. Всі шкафчики мають таку закономірність – те, що частіше використовується і потрібніше, розташовуйте таким чином, щоб його можна було легко дістати. Можете виділити нижню полицю для всіх предметів, якими ви користуєтесь дуже рідко.

Місце для кухонного приладдя

Тут можна складати посуд та столові прибори. Розміщувати їх необхідно, звертаючи увагу на те, що більш використовується. Те, що використовується рідше (наприклад, дорогий посуд для святкових та особливих подій), можна сховати подалі.

Місце для зберігання продуктів харчування

Це холодильник, морозильник та шафа. Потрібно розділити всю територію на частини, де будуть крупи, консерви, свіжі овочі та фрукти, м’ясні та рибні продукти, напої, хлібобулочні вироби, печиво та солодощі. При проектуванні кухні, варто заздалегідь підрахувати, яку кількість продуктів ви звикли тримати у своєму домі. Тоді ви точно вирахуєте, скільки місця потрібно для цієї зони.

Зонування кухні: як правильно фото 3

Враховуючи всі ці правила зонування кухні, ви зможете досягнути порядку, практичності та зручності. Адже саме від цього залежить комфорт та затишок на Вашій кухні. Замовити кухню в Івано-Франківську з якісним зонуванням можна в компанії Kухні.IF. Телефонуйте, ми завжди раді відповісти на всі питання, які Вас цікавлять: +38 050 602-64-53,+38 068 877-60-98.

Зонування кухні: правильна організація простору
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

2 thoughts on “Зонування кухні: правильна організація простору

  • at
    Permalink

    Доброго дня!

    Дякую за таку детальну статтю та справді корисну інформацію,проте хотіла б зробити зауваження щодо першого речення: “Як правило, кожна жінка, більшість свого часу проводить саме на кухні”. Скажіть, будь ласка, звідки Ви взяли це “правило”? І яку кількість жінок Ви опитали, щоб взяти цю інформацію за “правило”? Тут я не згідна і впевнена, що багато”кожних” жінок зі мною погодяться. Прошу звертати увагу на такі сереотипні формулювання. Зараз 2022 рік і ми будуємо Україну,де жінки займаються НАБАГАТО ширшими видами діяльності,як”стояти цілий день на кухні”. Чоловіки також часто готують. І ситуація була схожою в 2020р, коли ця стаття вийшла. Дякую за цікаву інформацію ще раз, проте прошу виправити стереотипні формулювання і бути більш об’єктивними.

    З повагою,
    Надія

    Reply
    • at
      Permalink

      Підтримую, я коли прочитала перше речення, то подумала, що потрапила на якусь сторінку “Хозяюшка” часів срср. Дуже дивно таке бачити на сучасному ресурсі.

      Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *