9 поширених помилок в дизайні кухонь: як їх не повторити
1. Мало розеток на кухні
Після ремонту часто з’ясовується, що розеток потрібно більше, ніж думали господарі. Наприклад, вони передбачили вихід під електричну плиту, холодильник, пральну машину і посудомийку. Але не врахували, що їм знадобиться електричний чайник, з народженням дитини – пароварка або блендер або вони захочуть щоранку пити смачну каву вдома – і куплять кавоварку.
Як не повторити: до старту ремонту продумайте свої плани та можливі зміни способу життя, бажано на кілька років вперед (наприклад, планування дитини і можливу техніку, яка знадобиться). І передбачте потрібну кількість розеток на кухні.
2. Нестача світла
Кількість світла на кухні визначає зручність і ваш настрій. Уявіть: ви готуєте ввечері після роботи – швидше за все, це і так не найбажаніше заняття, а з тьмяним світлом приготування взагалі перетворюється на муку.
Як не повторити: передбачте кілька варіантів освітлення. Наприклад, верхнє світло (люстра або вбудовані споти), торшер над обідньою зоною і підсвічування робочої поверхні над кухонним фартухом. Затишку додасть також вбудоване світло всередині засклених верхніх шаф. Ви зможете користуватися світлом так, як вам зручно і як це потрібно в конкретний момент.
3. Полиці замість висувних ящиків
Полиці – це економно. Але так чи інакше важливо економити кілька сотень гривень на зручність і ергономіці. Навряд чи ви кожен раз ви із задоволенням будете лізти в дальній кут за потрібним продуктом або посудом. Доведеться спочатку дістати все, що лежить попереду.
Як не повторити: не відмовляйтеся від висувних механізмів. Шукайте компроміси між зручністю і бюджетом. В сучасних висувних ящиках з наповненням можна зберігати багато корисних речей.
4. Раковина занадто близько до плити
Чим це загрожує? Постійні бризки води негативно позначаються на роботі газових плит і варильних поверхонь.
Як не повторити: продумайте розташування робочого трикутника так, щоб було зручно переміщатися між його «вершинами» (холодильником, плитою і раковиною) і при цьому їх розташування відповідало вимогам експлуатації. Між раковиною і плитою повинно бути не менше 50 см.
5. Непродумана кількість меблів
Замовили кухонний гарнітур з навісними шафами, що з’їли левову частку бюджету на кухню, а тепер не знаєте, що ж в них зберігати. Вам це знайоме?
Як не повторити: необов’язково всю кухню обладнати навісними шафами. Подивіться красиві приклади дизайну, коли фартух зроблений повністю на одній зі стін кутової кухні. Або частково замініть закриті шафи відкритими полицями, якщо готові до частого прибирання.
6. Стільниця з натурального каменю
Навіть ті, хто готовий вкласти в ремонт великі суми, думають про практичність. Натуральний камінь – це красиво, розкішно, але дуже рідко практично. Особливо, якщо кухнею користуються регулярно, люблять готувати або в сім’ї є діти, які іноді ріжуть щось прямо на стільниці.
Як не повторити: замінники натурального каменю – кварцові агломерати або акрилові камені за ціною дешевші, і в користуванні будуть значно практичнішими. Якщо ж ви хочете заощадити, це не ваш варіант. Вибирайте стільницю з ламінованого ДСП.
7. Вузькі проходи
Ви заставили кухню меблями – і тепер не можете нормально по ній переміщатися.
Як не повторити: плануючи кухню, врахуйте, що між кухонним гарнітуром і обідньою групою повинно бути не менше 120 см. Те ж саме – для кухонних островів.
8. Відкрита система вентиляції
Навіть найкрасивішу витяжку і кухонний гарнітур легко зіпсувати відкритими елементами вентиляційної системи.
Як не повторити: сховайте комунікації в короб під стелею з гіпсокартону.
9. Зайвий декор на кухні
У прагненні створити ідеальний інтер’єр легко перестаратися з прикрасами. Статуетки, фоторамки, декоративні кавомолки, кілька постерів – ви впевнені, що вони дійсно потрібні на вашій кухні?
Як не повторити: для того щоб додати інтер’єру кухні життя і індивідуальності, часто досить букета квітів на обідньому столі і картини на стіні. Вибирайте красиві побутові дрібниці, наприклад, диспенсери для мила, обробні дошки, рушники – вони прикрасять вашу кухню, і разом з тим не стануть для неї тягарем.
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua