Як створити інтер’єр кухні в стилі мінімалізм поради профі
Як створити інтер'єр кухні в стилі мінімалізм і зробити його затишним підказки дизайнера, фото реальних кухонь і проектів в цій статті. Кухня в стилі мінімалізм підійде і для маленької кухні в хрущовці і для невеликої квартири-студії, і для об'єднаної кухні-вітальні. Лаконічні меблі візуально розчиняється в просторі, а на кухні, виготовленій за продуманим проектом, завжди буде порядок.
5 головних рис стилю
Стиль мінімалізм в інтер'єрі це:
1) багато повітря, світла і грамотне зонування простору,
2) лаконічні і функціональні меблі в єдиному стилі мінімум декору, кольору і текстур,
3) чисті форми і чіткі лінії,
4) вбудована побутова техніка.
Колірна гамма
Нейтральні базові відтінки - білий, сірий, чорний, бежевий та коричневий. Інтер'єр в стилі мінімалізм може бути однотонним або контрастним. Часто використовують не більше 2-3 відтінків. Як акцент на кухні ви можете застосувати яскраві кольори (червоний, оранжевий, жовтий, синій, зелений) і красиві текстури (темного і світлого дерева, каменю, цегли, бетону та інших фактурних матеріалів).
Як зробити кухню живою і затишною
Мінімалізм не обов'язково зробить вашу кухню суворою, аскетичною і безликою. Чистий стиль в сучасних інтер'єрах зустрічається рідко. Візьміть мінімалізм за основу, додайте яскравих деталей з інших стилів і улюблені речі - і отримаєте стильну і затишну кухню, яка відображатиме вашу індивідуальність. Мінімалізм в міській квартирі дружить з еко-стилем, елементами сучасної класики, арт-деко, лофтом і етнічним стилями.
Основа кухні в стилі мінімалізм - добре продумане планування. Розробляючи свій дизайн-проект, ретельно продумайте ергономіку і знайдіть місце для зберігання кожної речі. Інакше від мінімалізму на вашій кухні скоро не залишиться і сліду.
Вибираємо кухню в стилі мінімалізм
Кухонні меблі прості і функціональні. Строгий дизайн кухні та мінімалізм фасадів компенсують розумна фурнітура, приховані системи зберігання і продумана організація шаф. Шафи «втоплені» в стіни і зливаються з ними в одну площину. Блок високих шаф-пеналів з вбудованою технікою і місткими модулями для зберігання - майже обов'язковий елемент для такої кухні.
Фасади зазвичай гладкі й рівні, матові або глянцеві. Зовсім без ручок (дверцята відкриваються від натискання за допомогою системи «push to open») або з прихованими ручками (фрезерованими або з алюмінієвого профілю). Винятком можуть стати найпростіші ручки-рейлінги на нижніх фасадах. Якщо гладкі дверцята здаються вам надто безликими, замовте кухню з рельєфними фасадами з МДФ з 3d фрезеруванням. Головне - форма, колір і обробка меблів не повинні суперечити канонам мінімалізму.
В інтер'єрі в стилі мінімалізм відмінно виглядають кухні без верхніх шаф.
Кухня в стилі мінімалізм з її прямими лініями і рівними дверцятами гарна тим, що ціна кухні може бути цілком бюджетною. Найдорожчі кухні - з фасадами з ДСП, що облицьовані пластиком або акрилом. Гарнітури з МДФ екологічніші і довговічніші, але й коштують дорожче. В якості декоративного покриття МДФ фасадів можуть виступати плівка ПВХ (недорогі моделі), пластик, акрил, емаль або шпон (два останні варіанти обійдуться найдорожче). Колір фасадів кухні можна підібрати точно до кольору стін - нехай він візуально зливається з ними.
Найпопулярніший варіант для квартири в світлих тонах - біла глянцева або матова кухня.
Якщо ви хочете виділити зону кухні в об'єднаній кухні-вітальні, вибирайте фасади, що контрастують з кольором стін. Чорний колір на стільниці і фартусі часто виступає в якості акценту. Мінімалізм теж може бути яскравим! Кухня з червоним скляним фартухом добре розбавляє монохромний дизайн цієї маленької студії:
Популярна комбінація - поєднання білих матових або глянцевих фасадів з деревом. Особливо гарно дивиться горіх. Ефектно виглядають фасади з обробкою деревом екзотичних порід - венге, макассар, зебрано, палісандр. У недорогих кухонних гарнітурах це пластик HPL, в більш дорогих - натуральний шпон.
Мінімалізм в інтер'єрі кухні не терпить відкритих полиць. Всі місця для зберігання приховані за дверцями шаф, а дрібне кухонне начиння - в ящиках з розділювачами.
Стільниця
Біла, сіра, чорна. Краще за все в дизайн кухні в стилі мінімалізм впишеться штучний камінь. В ідеалі однотонний, але цілком допустимо використовувати камінь з дрібними неяскравими вкрапленнями і легким ефектом мерехтіння.
Фартух
За кольором він може бути точно в тон фасадів або контрастувати з ними. Чудово виглядає кухня з фартухом і стільницею з однакового штучного каменю. Стильно, строго, лаконічно. Кухня з таким дизайном найкраще підтримає естетику мінімалізму. Скляний фартух може бути прозорим або однотонним забарвленим без малюнків. Хороший вибір - біла плитка під цеглу без фаски. Плитка або керамограніт - однотонні або з фактурою під камінь, бетон, дерево. Чудово підійде ректифікована плитка або керамограніт: її можна укладати з мінімальним швом. Такий фартух виглядає як монолітна поверхня, якщо шви зробити в тон плитки.
Побутова техніка
В ідеалі - тільки вбудована, включаючи мікрохвильову піч і кавоварку. Для дрібної техніки (блендера, мультиварки і кухонного комбайна) передбачте спеціальний відсік або сховайте її в кухонній шухляді. Витяжка зазвичай теж вбудована. Але модель з мінімалістичним футуристичним дизайном може стати винятком.
Стіл і стільці
Обідній стіл - масивний або легкий, обов'язково з мінімалістичним дизайном. Стільниця може бути виготовлена з різних матеріалів. Підійде круглий, прямокутний або квадратний кухонний стіл із загартованого скла (прозорого, матового або фарбованого), масиву дерева, МДФ або ДСП зі шпоном. Для маленької кухні або невеликої квартири-студії кращий вибір - стіл-трансформер з розсувною або розкладною стільницею. Столи-книжки в мінімалістичний інтер'єр вписуються погано.
Відмінне поєднання для кухні-вітальні в стилі мінімалізм - біла або чорна стільниця з легкими хромованими ніжками. Поєднання білого пластику і натурального дерева в дизайні стола і стільців пом'якшить суворість мінімалізм і зроблять інтер'єр затишнішим. На маленькій кухні площею 5-7 квадратних метрів обідній стіл замінить стільниця-підвіконня або вузька барна стійка з мінімалістичним дизайном. В об'єднаній кухні-вітальні столом часто служить широка барна стійка або виступаюча частина стільниці кухонного острова. В інтер'єр кухні-їдальні в стилі мінімалізм прекрасно впишуться прозорі меблі. Безбарвні стільці візуально зникають в просторі і кімната здається просторішою, а кольорові навпаки стануть яскравим акцентом.
Світильники
Мінімалізм в інтер'єрі добре оживляє світло-дизайн. Дуже популярні LED-світильники. Колір підсвічування ви можете змінювати за бажанням. Подивіться, як кольорова світлодіодне підсвічування фартуха перетворює одну і ту ж кухню.
На кухнях в стилі мінімалізм часто використовують світлодіодне підсвічування цоколя - гарнітур немов ширяє в повітрі:
Найпопулярніші варіанти освітлення:
1. Точкові світильники на стелі, люстра або підвіс над обіднім столом, приховане підсвічування робочої зони кухні,
2. LED-підсвітка стелі (за карнізом, світлові панелі і смуги) та додаткове підсвічування обідньої та робочої зон,
3. Шинні світильники або споти в поєднанні з підсвічуванням стільниці.
Дизайн світильника над столом може бути простим (найпопулярніший варіант - у формі металевої або скляної кулі).
Дизайн кухні в стилі мінімалізм - вибираємо обробку правильно
Матеріали прості, але якісні. Сучасні технологічні матеріали (пластик, метал, скло) поєднуються з природними (деревом і каменем). Стеля Майже завжди біла матовий, або глянцева. Поверхня стелі ідеально вирівняна. Альтернативи - гіпсокартонна підвісна стеля і гладка біла натяжна стеля без рельєфу і фотодруку.
Стіни
Ідеально вирівняні, однотонні, іноді темні, але найчастіше світлі - білі, бежеві або сірі. Зазвичай з холодним відтінком - вони візуально розширюють простір. Кращий вибір для обробки стін - фарба, гладкі шпалери під фарбування, декоративна штукатурка під бетон, з ефектом шовку або без вираженої фактури. Інтер'єр кухні в стилі мінімалізм пожвавить акцентні стіна в їдальній зоні. Ви можете вибрати контрастні шпалери, фотошпалери з лаконічним малюнком та 3d панелі. Прикрасить інтер'єр кухні дерев'яна стіна (її можна обробити паркетною дошкою або ламінатом) або декоративна цегляна кладка.
Підлога
Рівна, лаконічна, сприймається як єдина монолітна площина. Світла (в тон всього інтер'єру) або темна (на контрасті до світлих стін і меблів). Чорна і біла підлога - непрактичні: вимагають постійного догляду, будь-який бруд на них кидається в очі. Набагато менше клопоту, якщо підлога сіра, бежева або коричнева. Гарно для підлоги підходить керамограніт - однотонний, без візерунків або з красивою текстурою під бетон, камінь, дерево та метал.
Штори і декор
Штори вибирайте лаконічні, непомітні, акуратні. Римські або рулонні штори, металеві або дерев'яні жалюзі, гардини - з простим дизайном, однотонні, матові. Кольори текстилю - нейтральні, в тон інтер'єру або яскраві, контрастні. Використовуйте мінімум аксесуарів. Придивіться оригінальну люстру або світильник. Стіну прикрасять незвичайний годинник, ефектна картина, постер або фотографія. На стіл поставте стильну вазу, підставку для фруктів або ємність для солі чи перцю. Мінімалізм кухні дуже пожвавлять нотки еко-стилю - зелень в простих горщиках або ящиках.
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua