Проектування кухні, що треба знати

Для того щоб при проектуванні кухонних меблів кожен раз не винаходити велосипед, сьогодні  більшість  меблів створюється відповідно до встановлених стандартів. Ці стандарти були придумані раніше методом проб і помилок і залежали від комфортного використання меблів споживачем, а так само від габаритів обробних верстатів ЧПУ. Якою б стильною не була кухня, але при її проектуванні завжди повинні бути витримані певні стандартні розміри, від яких буде залежати комфортна робота всіх робочих зон на кухні.Проектування кухні 2 kuhni.if.ua

Правила проектування кухні

При проектуванні кухонних меблів необхідно дотримуватися деяких правил і витримувати певні відстані і габарити:

– Робоча поверхня (стільниця) повинна знаходитися на відстані 850-860 мм від підлоги. Висота придумана не просто так, а відповідно до середнього росту європейської жінки та відштовхуючись від умов роботи стоячи.

– Стандартна глибина стільниці 600 мм. (За індивідуальним побажанням встановлюються більші стільниці).

– Відстань від стільниці до нижнього краю верхніх навісних шаф в ідеалі – 600 мм.

– Глибина навісних шаф повинна становити 300 мм.

– Висота цоколя нижніх шаф – 100 мм, що дає можливість регулювати висоту ніжок в межах 10 см.

– Навіс стільниці над фасадами – 30 мм.

Проектування кухні 3 kuhni.if.ua

Розташування окремих кухонних модулів

Так само крім затверджених загальноприйнятих стандартів існують правила і поради щодо розташуванню окремих кухонних модулів, в залежності від їх призначення.

– Так, наприклад, посудомийну машину краще буде встановити поруч із мийкою, це дозволить розливати менше води на підлогу. Розміщувати посуд в посудомийну машину в такому виконанні буде набагато легше.

– Попереду посудомийної машини повинно бути мінімум 1,2 м вільного місця для зручного завантаження посуду. Для зручного відкривання дверей духовки вниз, щоб легко витягнути пательню чи іншу форму для випікання, відстань від духовки до найближчого об’єкта має становити – не менше 1,2 м. Якщо ж дверцята духовки відкриваються в бік – вільний простір повинен становити 1 м.

– Духовку вбудовувати в пенал слід на висоті очей дорослої людини – це оптимальна висота для комфортного використання, а так само цілком безпечна для дітей.

– Між варильною поверхнею і раковиною має бути витримано робочий простір стільниці мінімум 60 см.

– Духовку слід поєднувати з пеналом або ж з плитою.

– Так само слід при проектуванні кухні залишити 3-5 см запасу між останньою секцією кухні і стіною.

– Зазвичай освітлення головної лампи на кухні не дає нормального освітлення робочої зони стільниці. Тому, не буде зайвим спроектувати і розмістити додаткове освітлення під верхніми шафами.

Проектування кухні 4 kuhni.if.ua

– Робочої зони шириною в 120 см цілком вистачить для того щоб працювати за цим столом двом кухарям.

– Вільне місце перед висувними ящиками (шухлядами), для комфортного їх висунення, має становити не менше 75 см.

– Варильну поверхню (плиту) не слід встановлювати біля вікна або холодильника, для запобігання задування вогню ставте її на відстані не менше 30 см від вікна.

Слід пам’ятати, що якщо правильно спроектувати і розставити всі елементи кухні, в подальшому вони допоможуть заощадити до 30% часу під час приготуванні їжі.

Проектування кухні, що треба знати
Оновлено: 29 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *