Ремонт кухні – 11 помилок та як їх уникнути

Плануючи ремонт кухні, варто враховувати всі дрібниці, навіть найнезначніші. Дуже часто складається така неприємна ситуація, коли, купивши дорогі кухонні меблі, підібравши шпалери і плитку, починаєш розуміти, що простір було організовано неправильно.Спробуємо зрозуміти, які поширені помилки допускають новачки і як цього уникнути.

1. Неправильне розташування робочих зон

Що головне при ремонті кухні? Правильно, функціональність. Кухня повинна бути не просто красивою, але і зручною. Є важливе правило – робочі зони повинні чергуватися. Мийка не повинна перебувати біля газової плити, їх варто розмежовувати за допомогою робочої поверхні – стільниці. Оптимальна відстань від мийки до плити – не менше 60 см. Щодо розташування холодильника – не варто ставити його біля газової плити.

2. Важкі шафи на легких стінах

Кухонний гарнітур потрібно вішати тільки на капітальну стіну, гіпсокартон може не витримати. Однак, якщо іншого варіанту немає, потрібно знати, як зробити безпечний монтаж і правильно вибрати точки кріплення.

 

3. Використання широких ящиків

Вам можуть пропонувати ящики шириною до 120 сантиметрів, всіляко намагаючись переконати в тому, що використовувати їх дуже зручно. Але на практиці виявляється, що такий ящик, навантажений продуктами і посудом, складно навіть просто витягти. У магазині він порожній і дуже легкий, в побуті все виявляється інакше.

4. Неправильне освітлення

Щодо освітлення такого приміщення, як кухня, – тут потрібно дотримуватися розумного балансу. У темній і погано освітленій кімнаті незручно готувати, а надто яскраве світло буде дратувати і бити в очі. Знайти вихід з положення можна, передбачивши для кухні кілька варіантів освітлення. Одне джерело світла – над робочою зоною і інший – над обіднім місцем. Також при необхідності можна встановити додаткові лампи над кухонними шафами.

 

5. Мало розеток варто говорити про те, що 3-4 розетки – це мізерна кількість для кухні?

Якщо у вітальні або спальні таке число цілком прийнятно, на кухні знаходиться стільки приладів, що 3-4 розетками точно не обійтися. Як правильно прорахувати, скільки ж їх потрібно? Дуже просто – лічимо прилади на кухні, включаючи мікрохвильову піч, холодильник, плиту та інші. А потім додаємо ще 2 або 3 розетки для переносних приладів, таких, як міксер або електрична м’ясорубка.

 

6. Незручне розташування кухонної техніки

Посудомийна машина, духовка і кавоварка, якщо вони розташовуються низько або високо, можуть доставляти масу незручностей і навіть бути причиною болів в спині тих господинь, які багато часу проводять на кухні. Правильне розміщення техніки – приблизно на рівні пояса.

 

7. Використання непрактичної підлоги

Не варто використовувати на кухні ламінат або дерево, такі поверхні легко пошкодити. До того ж така підлога буде небезпечною і слизькою. Плитка виглядає досить красиво, якщо на ній немає сколів. Багато господинь вибирають для себе теплу підлогу, і, якщо ви схиляєтеся саме до цього варіанту, знайте, що під холодильником і плитою її краще не розміщувати.

8. Стільниця з мармуру або скла

Дуже презентабельний і одночасно жахливо непрактичний матеріал для робочої поверхні. Мармур вимагає постійного догляду, але при цьому відмити плями і залишки їжі з нього практично неможливо. Скляні стільниці згодом покриваються подряпинами, а будь-яке приготування на них перетворюється в дуже галасливий процес.

 

9. Ручки що виступають

Якщо ручки випирають з кухонних шафок, вони можуть заважати або упиратися в стіну і не давати відкрити дверцята повністю. А в маленькій кухні до них можна вдарятися. Вбудовані ручки – це якраз те, що потрібно!

10. Незахищений кухонний фартух

Кухонний фартух з плитки – відмінна ідея. Виглядає це красиво і досить зручно. Якщо ви все ж віддаєте перевагу шпалерам, варто задуматися, чи не встановити поверх захист із загартованого скла.

 

11. Непродумане зберігання техніки

Одна з головних проблем господинь полягає в тому, що з роками техніки та посуду стає більше, а місця на кухні – все менше. Продумайте заздалегідь, де зберігати все кухонне приладдя. Краще заховати все це добро у вбудовані шафи, ніж нагромаджувати на робочій поверхні або на вікні.

Сподіваємося, що ці поради припадуть вам до душі і допоможуть правильно спланувати ремонт на кухні. Адже творити кулінарні шедеври в продуманій, красивій і комфортній обстановці набагато приємніше!

Ремонт кухні – 11 помилок та як їх уникнути
Оновлено: 29 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *