Від вогнища до кухні студії

5 цікавих фактів про кухні

Про те, що наші дуже далекі предки готували їжу на вогнищі під відкритим небом - знають усі. А ось, що в Стародавньому Єгипті користувалися переносними глиняними печами? Постійне місце для приготування їжі було розкішшю, доступною лише фараонам.

Кухні-студії-фото-Кухні.IF-2

У Стародавньому Римі ж панували інші погляди. Коли для кухні виділили окреме приміщення в будинку, то це, як правило, було далеко в підвалі, подалі від інших кімнатах. Адже місце приготування їжі вважали чимось брудним, нечистим. Зрештою, таким воно і було: про витяжки в ті часи, звичайно, ніхто не чув, а димоходи ще були далекі від досконалості.

Кухні-студії-фото-Кухні.IF-3

А ось бідні римляни не мали можливості виділити і «заховати» кухню подалі, тому вона чимось трохи нагадувала сучасну кухню-студію: готували їжу посередині будинку, а навколо вже розміщувалися столи та ліжка.

Кухні-студії-фото-Кухні.IF-3

Як думаєте: навіщо в XIX столітті домогосподарці прив'язували нитку до ноги?

Так-так, і таке було. За допомогою цього способу інженери намагалися придумати, як оптимально розставити меблі в кухні, щоб скоротити пройдений за день кілометраж жінок, які готують, і полегшити їх працю. Отже, нитка допомагала їм фіксувати всі переміщення по кухні. Скільки квадратних метрів повинна мати ваша ідеальна кухня? Навряд чи всім сподобаються стандарти, які існували в Німеччині на початку ХХ століття для більшості робочих сімей. 6,4 м² - саме такою площею тоді мало би бути «королівство» приготування їжі. Хоча королівством таку компактну кухню ніяк не можна назвати, так.

Кухні-студії-фото-Кухні.IF-4

Звідки взялася саме така цифра?

Все просто. У ті роки разом з активним збільшенням виробництва перед німецькою владою постало питання: куди ж розселити кілька тисяч робочих сімей. Щоб спростити завдання, архітектори та інженери запропонували зменшити кухню саме до таких розмірів - щоб вона була максимально компактною, але й функціональною. Цікаво, що цей проект увійшов в історію як «Франкфуртська кухня», адже тоді в 10 000 квартир Франкфурта були кухні саме таких масштабів.

Кухні-студії-фото-Кухні.IF-7

Ще один цікавий факт: кухня в такому вигляді, в якому ми звикли бачити її сьогодні, з'явилася не так вже й давно - всього лише 150 років тому. Дивно, як же колись жили без неї ? Здається, що вона була завжди. Однак кожен день вона вдосконалюється, її площа вже не обмежують 6, 4 м²: в моді просторі і затишні кухні-студії і не тільки.

Від вогнища до кухні студії
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *