Як правильно вибрати меблі на кухню

Кухня – це серце і душа будь-якого будинку. Саме тому так важливо підібрати ідеальний гарнітур щоб ні про що не жалкувати після того, як меблі в кухню будуть встановлені. Ми спробували розібратися, як потрібно розташовувати шафи в кухні, яким матеріалам слід віддавати перевагу і на чому можна добре заощадити. У даному матеріалі ми публікуємо справді корисні поради, яких ви не почуєте в жодному магазині чи салоні про те, як правильно вибрати меблі в кухню.

Як врахувати всі нюанси при виборі кухонних меблів

Сучасна кухня дозволяє створювати простір, який відповідає індивідуальним вимогам власника. Перш ніж почати пошук меблів для кухні, обміркуйте кілька важливих питань:

Чи потребує приміщення ремонту? Якщо так, то він повинен закінчитися ще до придбання кухні. Детально продумайте комплектацію та розміри майбутніх меблів, які не повинні займати більше 20% від площі приміщення.

Яка техніка (в тому числі вбудована і дрібна побутова) необхідна і де вона буде розміщуватися?

Чи потрібно переносити труби і розетки? Скільки потрібно місця для зберігання посуду, продуктів та домашніх закруток?

Подумайте, як краще функціонально використати наявний простір за рахунок кутових шаф, висувних модулів, додаткових полиць, додаткових сітчастих кошиків. Продумайте, де буде розташовуватися обідня зона і які меблі для неї підійдуть. Якщо дозволяє площа, слід поставити великий круглий стіл і стаціонарні стільці. Для кухні невеликих розмірів підійде розкладний або висувний стіл, барна стійка, стильні складні стільці.

Чи є на кухні нестандартні кути, виступи, ніші? Я їх використати?

Після того як буде прорахований бюджет і визначені загальні побажання до майбутньої кухні, слід переходити до детального опрацювання планування кухонних меблів і вибору матеріалів та фурнітури.

Особливості планування кухні

L-образна кухня

Як правильно вибрати меблі в кухню

 

L-образне планування зручне для функціонального поділу кухонного простору, збереження можливості вільного переміщення і одночасного розміщення відразу двох осіб в робочому трикутнику (зона зберігання, зона мийки, зона готування). Це класичний варіант для приміщень, форма яких наближена до квадрату. Оптимально використовувати важкодоступні зони в кутових шафах можна за допомогою висувних багаторівневих систем.

П-образна кухня

Як правильно вибрати меблі в кухню фото 2

Підійде для приміщень достатніх розмірів квадратної або прямокутної форми, де необхідно розмістити велику кількість систем зберігання і кухонної техніки. Для комфортної експлуатації оптимальна довжина паралельних ліній кухні повинна становити не менше півтора і не більше двох метрів, а сполучна зона між ними повинна перевищувати 2,5 метра.

Лінійна кухня

Ідеально підходить для вузьких приміщень шириною менше двох метрів і загальною площею 6-12 квадратних метрів. Для ефективного використання простору під стільницею кухонного гарнітура необхідно розмістити вбудовану техніку, для посуду визначити висувні системи, а для продуктів – верхні шафки.

Як правильно вибрарти меблі в кухню фото 3

Для собак або кішок замовте спеціальну годівницю, яка висувається з нижнього цоколя. Найкраще розташовувати об’єкти в такому порядку: холодильник, робочий стіл, мийка, другий робочий стіл і плита. У маленьких кухнях розкладний обідній стіл монтується в протилежну стіну, вивільняючи тим самим корисний простір.

Острівні і півострівні кухні

Таке планування слід розглядати для приміщень площею не менше 20 квадратних метрів. У традиційних острівних кухнях в середину виноситься стіл з мийкою або плитою, а в півострівних центром виступає барна стійка.

Як правильно вибрарти меблі в кухню фото 4

Але, зрозуміло, кожен господар сам вирішує, якими функціями наділити свій острів або півострів. Оптимальний розмір відокремленої робочої зони – квадрат зі стороною 120 см. Стандартна довжина півострова – 120-180 см. Зазвичай це два або три кухонних модулі шириною 60 см.

Дворядна кухня

Це єдиний спосіб використовувати витягнуте приміщення максимально ефективно. Підходить для кухонь площею не менше 9 квадратних метрів і шириною не менше 2,5 метра. Після установки кухонних меблів ширина проходу не повинна бути менше 120 см.

Як правильно вибрарти меблі в кухню фото 5

Якщо набридли ручки на кухні, виберіть систему Push to open. Дверцята будуть реагувати на легкі дотики і безшумно та плавно відкриватися. Зручним варіантом є розміщення плити і раковини на одній стороні кухні, а холодильника – на протилежній. Або, наприклад, біля лівої стіни встановлюється холодильник з раковиною, а біля правої – плита зі столом для приготування їжі. Єдиним мінусом дворядного планування є відсутність чітко вираженої обідньої зони.

Як вибрати матеріали для кухні

Корпус і фасад для кухні

Найпопулярнішими бюджетними матеріалами для кухні на сьогоднішній день є МДФ (дрібнодисперсна фракція) і ДСП (деревно-стружні плити). Обидва варіанти дозволяють виготовити якісний продукт, що відповідає екологічним стандартам. Спеціальний ущільнювач для цоколя запобігатиме потраплянню вологи та пилу під кухонні меблі. І все ж для фасадів і корпусів рекомендується використовувати саме МДФ, яку покривають пластиком, шпоном, емаллю, акрилом або ПВХ-плівкою. Цей матеріал відносно недорогий, а його структура максимально схожа на натуральне дерево.  А за рахунок різноманітних пропиток і компонентів МДФ володіє важливими для агресивного кухонного середовища властивостями: гарним опором від грибків і плісняви, вологостійкістю та відмінно переносить високі температури.

МДФ може бути покритий емаллю, в цьому випадку фасад кухні буде стійким до впливу вологи і деформацій, довго збереже первинний зовнішній вигляд, і при цьому варіантів зовнішнього вигляду маса: квіти, глянцеві і матові поверхоні, тощо. Крім згаданих вище ДСП і МДФ, використовується і спеціально оброблена деревина, яка не буде перекошуватися під впливом вологи.

Також для фасадів кухні може використовуватися пластик, вставки зі скла і металу. У цьому варіанті спеціальний матеріал клеють до основи з ДСП або МДФ. Якість кінцевого виробу залежить від типу пластика і способу його обробки. У будь-якому разі, це матеріал, недоліки якого з лихвою перекриваються його перевагами: різноманітним зовнішнім виглядом, стійкістю до сонячних променів і агресивної хімії і вологи. Сьогодні дизайнери меблів також  використовують алюмінієвий профіль в поєднанні з іншими матеріалами: пластиком, деревом, плитами, склом. У підсумку виходить стильні і оригінальні кухонні меблі, правда, алюміній з часом може потемніти. А ось скляні елементи, які легко поєднувати з будь-яким іншим матеріалом, в пошані ось уже багато років: вони додають кухні легкості, а меблям – оригінальності.

Щодо поверхонь фасадів слід відзначити , що глянцеві фасади виглядають дуже ефектно, але швидко покриваються відбитками пальців і вимагають щоденного догляду. Тому на нашу думку краще віддавати перевагу матовим поверхням фасадів.

Стільниця

Для робочих поверхонь краще вибирати стільницю товщиною 6-10 см, а для обідніх столів досить 4 см. Пам’ятайте, що навантаження на стільницю не повинна бути більше 23 кг. Вибір матеріалу стільниці – це окрема тема. Це місце, де проходять всі кухонні процеси, нарізання, миття, очищення та інше, які супроводжуються постійним впливом вологи, бризками жиру, можливими механічними деформаціями, тому матеріал стільниці повинен бути таким, щоб все це витримати і не втратити в найближчі кілька років свого початкового зовнішнього вигляду. Сьогодні стільниці виготовляються з самих різних матеріалів. Кілька слів про найпопулярніші зі стільниць:

Дерев’яні стільниці – це зразок краси

Вони міцні і екологічні, а дерево обробляється спеціальними маслами, які зводять нанівець вплив вологи і інших негативних чинників. Але краса натурального дерева вимагає особливого ставлення: на таку стільницю не можна ставити нічого гарячого, природно, прямо на ній нічого не можна різати, та й періодично доведеться користуватися спеціальними засобами і протирати стільницю, щоб підвищити захист, а краплі води відразу ж необхідно витирати. Такий варіант у поєднанні з високою ціною може відлякати, тим більше є маса інших цікавих варіантів.

Як правильно вибрати меблі у кухню стільниця фото

Ламіновані стільниці

Абсолютний сучасний хіт, так як коштують недорого, і при цьому різноманітність їх варіантів просто вражає. Така стільниця виготовляється з ДСП, яка облицьовуються нашаруванням пластику, або ламінатом. Шари просочені спеціальними речовинами, щоб витримувати вплив кухонних процесів, також присутній шар з певним малюнком, тому така стільниця може імітувати і камінь, і дерево, і шкіру,  чи будь-які інші зображати. Захисна поверхня робить такі стільниці стійкими до високої температури, вологи, подряпин, миючих засобів, сонячним променів та вогню. Проте, всю вологу краще відразу витирати, щоб вона не вбиралася в поверхню, викликаючи розбухання матеріалу. Такий недолік компенсується низькою ціною, простотою в монтажі, різноманітністю і іншими перевагами.

Як правильно вибрати меблі у кухню стільниці фото 2

 

Кам’яна стільниця – справжній ідеал для кухні

Натуральний камінь не піддається впливу вологи, миючих засобів, температури, не дряпається, не втрачає зовнішньої привабливості. Залежно від каменю, стільниця може виглядати по-різному: найчастіше використовують граніт, мармур та базальт. Разом з тим, це важкий і дорогий матеріал; штучний камінь володіє майже тими ж достоїнствами, що і натуральний, тільки він легший і дешевший. А особливості його виготовлення дозволяють надавати йому будь-яку форму, так що це відмінний варіант, коли потрібна стільниця неправильної форми. Цей матеріал не боїться подряпин, вологи, температури, він простий в догляді, а імітувати може будь-яку породу.

Матова сталь

Відрізняється такими перевагами, як довговічність, міцність, гігієнічність, стійкість до впливу більшості негативних факторів. А подряпини на ній легко зашкурюють. Це не найдорожчий варіант, але він прослужить дуже довго, відмінно впишеться в сучасну кухню, щоправда, різноманітністю форм сталь не відрізняється.

Як правильно вибрати меблі у кухню стільниці фото 4

Скляні стільниці

Це красиво, але не дуже практично. Так, вони не бояться вологи, температури і навіть агресивних хімічних речовин. Але все ж ризик утворення сколів і тріщин дуже висока. Так як використовується загартоване скло, навіть при падінні на нього важкого предмета, утворюються тупі осколки, які при цьому не розлітаються, і не здатні заподіяти шкоду. Але сама ймовірність пошкодження може відштовхнути більшість користувачів, хоча зовнішній вигляд, дійсно, у них приголомшливий. Разом з тим, за ним потрібно ретельно стежити: видно і пил, і відбитки пальців, а абразивні миючі засоби можуть залишати подряпини.

Як правильно вибрати меблі у кухню стільниці фото 5

Стільницю можна оформити і звичайною плиткою, якою викладений кухонний фартух – це відмінний варіант для кухонь в стилі кантрі. Плитка також забезпечує стійкість до вологи і температури, але ось шви потребують додаткового догляду.

Акрилові стільниці – це поєднання акрилової смоли, пігменту і мінерального наповнювача. Вони стійкі до грибка, вологості і миючих засобів, і навіть слід від сигарети можна легко прибрати, при цьому різноманітність кольорів дуже радує.

Кухонний фартух

Фартух захищає стіни робочої зони від вологи, бризок жиру, нагару та інших видів забруднень. Середня висота фартуха – 48-60 см. Ідеальним матеріалом по співвідношенню ціна, якість та довговічності є кераміка, яка прослужить вам кілька десятиліть.

Як правильно вибрати меблі у кухню фартук

 

Як раціонально використовувати кухонний простір

Найбільш прийнятним варіантом для кухні є місткі навісні шафи зі складними дверцятами, що відкриваються вгору. У такій моделі можна розташувати сушку, полиці для зберігання продуктів і посуду. Якщо на кухні є інтер’єрні перегородки з гіпсокартону, вони навряд чи витримають вагу шаф. А ось рейлінги з гачками, сітчастими поличками, власниками для келихів і паперових рушників – цілком.

yak-pravylno-vybraty-mebli-v-kuhnyu фото 8

Використовуйте висувні ящики і кошики, які можна укомплектувати продуманою системою аксесуарів для акуратного зберігання кухонного начиння і дрібних предметів. Відмінним рішенням є кутові висувні ящики, що йдуть по діагоналі до дальнього кута стіни. Вони вміщають в три рази більше предметів, ніж звичайні бокси, за рахунок унікальної конструкції.

Ваші меблі для кухні прослужать набагато довше, якщо висувні ящики столів будуть зроблені з використанням метабоксів (металеві боки). Ящики з ДСП швидко прийдуть в непридатність через вологу і важкість посуду.

Як правильно вибрати меблі в кухню фото 10

Встановіть в кутовій шафі системи з каруселлю – полицею, яка повертаються навколо жорстко закріпленої вертикальної труби. Це заощадить корисну площу і значно полегшить зберігання посуду в важкодоступному місці.

Як правильно вибрати меблі в кухню фото 10

 

Вибір побутової техніки

Будь-яку кухню неможливо уявити без побутової техніки. Якщо у вас залишився старий холодильник або пральна машина, ви можете помістити її в нову кухню, яка виготовляється на замовлення. Але якщо вам необхідна повністю нова техніка, то ви можете її підібрати в будь-якому інтернет. або стаціонарному магазині. Також можна поцікавитись у виробників кухні, нерідко у них є партнерські відносини з продавцями побутової кухонної техніки і вони можуть запропонувати вам техніку за ціною значно нижчою ніж у магазині. До речі, сьогодні вбудована техніка – це не тільки модно і стильно, але й дуже зручно. Вона дозволяє максимально ергономічно організувати простір та заощадити близько 20% площі, не кажучи вже про гармонійний зовнішній вигляд.

На чому можна заощадити при замовленні кухні

✓  Кухні в стилі модерн з гладкими лаконічними фасадами набагато дешевші ніж класичні кухні зі складною обробкою, решітками і вітражними вставками.

✓  Шафки стандартної висоти 60 см на 10-20% дешевше, ніж модулі висотою 72 або 92 см. Можна також відмовитися від частини дорогих навісних шаф, розбавивши секціями з полицями.

✓  Слідкуйте за акціями виробників кухонних меблів. На сайтах меблевих компаній часто представлені пропозиції, за якими можна придбати меблі для кухні зі знижками.

✓ Ставте якісну, надійну та зручну фурнітуру на ті шафи та шухляди, якими ви будете користуватися найчастіше. Дорогі направляючі можна поставити на найважчі і глибокі ящики, що призначені для каструль і сковорідок. Для всього іншого можна вибрати більш дешеві варіанти.

Як правильно вибрати меблі в кухню, наостанок…

Ще один важливий момент, який слід врахувати: чим екстравагантнішу ви оберете колірну гамму і форму меблів, тим швидше вона почне набридати, або просто вийде з моди. Незалежно від розмірів кухні, завжди можна знайти оптимальне індивідуальне рішення в підборі комплекту меблів для кухні, якщо врахувати всі необхідні нюанси ще на етапі проектування. Функціональність кухні багато в чому залежать від обраних меблів, саме тому до цього питання варто підходити з усією відповідальністю і серйозністю. Меблі повинні бути практичними, функціональними та витримувати складні умови, які не рідкість на кухні. Підходити вам за усіма параметрами, але при цьому радувати око. Завдання не найлегша, але при належному підході її запросто можна вирішити. Наша компанія завжди рада допомогти у цьому, телефонуйте +38 050 602-64-53,+38 068 877-60-98, і досвідчений дизайнер-замірник здійснить заміри приміщення та проконсультує вас з усіх питань про планування та комплектацію вашої майбутньої кухні.

Як правильно вибрати меблі на кухню
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

One thought on “Як правильно вибрати меблі на кухню

  • at
    Permalink

    Дуже корисна інформація!
    Дякую!
    Ми саме зараз робимо ремонт на кухні і я не могла ніяк вирішити, що мені хочеться. Прочитала вашу статтю і зрозуміла, що хочу П-образну кухню. Мені здається, що це дуже зручно.

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *