Кутові мийки, їх плюси та мінуси

Вирішили замовити кутову кухню? Тоді для вас буде корисна наша стаття про кутові мийки, їх плюси та мінуси, різновиди та принципи вибору.

Особливості кутових мийок

Кутова мийка для кухні - це не просто раковина, встановлена в кутку. Кутова мийка має цікаву форму, схожу на трапецію. За рахунок нестандартного дизайну дана мийка досить функціональна: у неї є велика раковина і додаткове місце для чистих тарілок або продуктів. Великі виробники кухонних мийок подбали про полегшення праці господинь: деякі моделі комплектуються додатковими пристосуваннями. Коландер, наприклад, призначений для складання чистих продуктів. Спеціальні за формою обробні дошки, створюють додатковий робочий простір.

Кутові мийки фото Кухні.IF

З якого матеріалу краще купити кутову мийку

Життя на кухні буквально крутиться навколо зони мийки. Сполоснути, помити, знову сполоснути - і так незліченна кількість разів. Не дивно, що до вибору матеріалу, з якого виготовляють раковини, висувають високі вимоги. У їх числі надійність, якість та естетика. Якщо ви вирішили купити кутову мийку на кухню, то пропонуємо зупинитися на одному з таких варіантів:

- акрилові (їх ще називають кам'яні, гранітні, з штучного каменю) - екологічні, відрізняються легким доглядом, міцністю, приємні на дотик. Мають привабливий зовнішній вигляд, що немало важливо при оформленні інтер'єру. Ці мийки містять певну кількість гранітної крихти (близько 80% - гранітна крихта, а 20% - акрилова смола). Недолік - досить висока вартість. Дешевші мийки містять меншу кількість гранітної крихти, відповідно, вони менш стійкі до механічних пошкоджень.

- металеві (з нержавіючої сталі) - доступні за ціною, практичні і довговічні. Витримують харчові кислоти, удари та гарячі рідини, але слабкі до подряпин;

Кутові мийки фото Кухні.IF

- керамічні - виглядають багато і вишукано, міцні, екологічні, прості в догляді. Оцінять господині і безшумність таких мийок. Висока ціна та складність установки за рахунок ваги - головні мінуси цього матеріалу.

Вирушаючи за кутовий мийкою, враховуйте бюджет та стиль інтер'єру в якому оформлена кухня. Так для прикладу, блискучий метал виглядає недоречно в класичному дизайні, але органічно впишеться в стилі хай-тек.

Кутові мийки фото Кухні.IF

Переваги кутових мийок

1) Забезпечують максимальний комфорт

Мити посуд, стоячи перед кутовою мийкою, зручно, не потрібно нахилятися над раковиною або тягнутися до змішувача. Трапециевидна форма мийки дозволяє одночасно і мити, і обробляти помиті продукти та посуд.

2) Реалізує принцип робочого трикутника

Зручність на відстані витягнутої руки - головний постулат кухонного зонування. Подумки з'єднавши холодильник, мийку і плиту прямими лініями, отримуємо трикутник. При цьому мийна зона - його верхівка. Кутова раковина буквально вимагає зліва сусіда у вигляді холодильника, а праворуч - плиту. Головне - дотримати відстань між точками. Вона повинно варіюватися в проміжку 1,2 - 2 м.

3) Максимально зручно задіює комунікації

Труби, що забезпечують приплив і відтік води, найчастіше розміщують в кутку. Доцільно розмістити тут мийну зону. Це вигідно, ергономічно і практично: чим ближче мийка до комунікацій, тим менше проблем з трубами вас очікує в подальшому.

4) Надає естетику інтер'єру

З кутовою мийкою кухня виглядає закінченою. Вона не розриває робочий простір, а делікатно ділить стільницю на дві площини. Кут при цьому здається заповненим. Порожнеча, характерна для звичних, прямих кухонь зникає, залишаючи натомість функціональність.

Кутові мийки фото Кухні.IF

Недоліки кутових мийок

1) Не підходять для маленьких кухонь

Зазвичай під кутові мийки встановлюють трапецеподібні тумби. Вони займають багато місця, майже квадратний метр. А це суттєво зменшує корисну площу малогабаритних приміщень. Вихід: шукати мийки г-подібної форми, які підійдуть для кутових кухонь. Якщо кухня велика, то трапецевидна тумба - додаткова перевага. За скошеними дверцятами корисний простір. Чим його заповнити - зберігати миючі засоби або організувати зону зберігання для овочів і сміттєвого відра - вирішувати вам.

2) Є два стики 

Якщо стільниця покрита пластиком, то при експлуатації кутової раковини можуть виникнути складності. Крізь стики вода легко проникає всередину і провокує розбухання основи з ДСП. Подібні «недоліки» ускладнюють і прибирання. Бруд накопичується в місцях з'єднання і псує зовнішній вигляд меблів. Герметик здатний врятувати ситуацію лише на час. До того ж він виглядає неестетично.

Вихід: купити кухню на замовлення з цільної стільницею зі штучного каменю. Задоволення дороге, але вона врятує вас від багатьох турбот.

3) Місце для однієї людини

Спробуйте підійти до кутової раковини, коли хтось миє посуд. Доведеться дуже постаратись, щоб поставити в чашу тарілку. Особливо гостро проблема постає у тих, хто любить збирати гостей. Не варто думати, що ця мийка для одинаків.

Вихід: купівля раковини з додатковими секціями, на які можна поставити брудний посуд. Сказати точно, підходить вам кутова мийка чи ні, можна в одному випадку: при безпосередньому складанні проекту. Приходьте до нас, щоб оцінити, наскільки органічно вона вписується у ваш інтер'єр.

Кутові мийки, їх плюси та мінуси
Оновлено: 23 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *