Поради по догляду за меблями
Звичайно, неможливо собі уявити не один будинок без меблів. Вона виконує різні функції, в тому числі і естетичні. Меблі діляться на три типи: м’які, дерев’яні і кухонні. Щоб зберегти її в первісному вигляді на довгі роки, потрібно вміти доглядати за ними і дотримуватися деяких правил.
Правила догляду за м’якими меблями
Меблі повинні знаходитися в добре провітрюваному приміщенні, з температурою не нижче +10 градусів за С і вологістю не більше 75%. З-за високої вологості дерев’яні елементи меблів схильні до деформації, а тканинні – гниття. Виключіть потрапляння на вашу меблі сонячних прямих променів, виключіть контакт з холодними і сирими стінами. Виключте можливість механічних пошкоджень. Чистка меблів повинна здійснюватися відповідно до інструкції. М’які меблі чистяться губкою, змоченою в мильному розчині, або спеціальними засобами, які не містять спирту, ацетону та інших розчинників. Щоб уникнути скрипу в рухомих механізмах, необхідно змащувати їх очищеним машинним маслом. Також, ретельно підійдіть до вибору засобів для очищення меблів, при цьому враховуючи особливості оббивки.
Правила догляду за меблями з дерева
Розміщуйте меблі з дерева, уникаючи прямого попадання сонячних променів, меблі повинні стояти якомога далі від джерел тепла. Слідкуйте за вологістю в приміщенні, інакше деформація меблів неминуча. Підноси або підставки допоможуть уникнути негативного впливу тепла від гарячої посуду або пролитої рідини. Не варто тримати меблі на горищах, в підвалах або гаражах. Уникайте потрапляння на меблі різного роду розчинників. Витирайте регулярно пил із застосуванням антистатика. Не старайтеся при застосуванні полірувальних засобів, вони залишають не естетично плівку на поверхні, яка важко піддається видаленню. При протиранні пилу не пересувай на меблях предмети, щоб уникнути подряпин, а піднімайте їх. При пересуванні меблів по кімнаті не потрібно тягнути її по підлозі, цим ви деформуєте ніжки. Меблі потрібно піднімати в найміцнішій частині, не хлопаючи дверцятами.
Поради по догляду за меблями на кухні
Потрібно берегти поверхню від механічних пошкоджень, а також впливу лужних і кислотних засобів. Щоб уникнути набрякання поверхні або відклеювання пластика, не допускайте утворення на них вологого середовища, завжди протирайте на сухо всі поверхні. Уникайте знаходження на стільницях дуже гарячого посуду. Завжди користуйтеся витяжкою, інакше кромочні деталі просто розклеїться від впливу гарячого повітря або пари. Мити та чистити меблі потрібно засобами без абразивів. Щоб уберегти фурнітуру (замки, ручки, петлі) від псування – зберігайте сіль, соду, та інші лужні речовини в закритому посуді. Не застосовуйте речовини в складі яких присутні абразиви, або гострі предмети для очищення лицьової фурнітури.
Якщо меблі перевозилася при низьких температурах, потрібно витерти її з використанням сухої тканини, і дочекатися поки вони нагріються до такої ж температури, як в використовуваному приміщенні.
Що стосується догляду за декоративними і робочими поверхнями, то засоби, які використовуються для них, повинні відповідати типу покриття:
✓ поверхні з ЛДСП – Для таких поверхонь доречно використовувати поліроль для пластику. Особливу увагу варто приділити поліролі, яку можна застосовувати, якщо оброблювана поверхня контактує з продуктами харчування. Не використовуйте при чищенні скребки;
✓ поверхні з дерева – Такі поверхні слід чистити застосовуючи замшу або вологу та м’яку тканину. По завершенню очищення поверхонь завжди залишайте її сухою.
✓ металеві поверхні – Уникайте використання чистячих засобів на абразивній основі, і не користуйтеся металевими шкребками. Після очищення поверхні, для додання сяючого блиску, відполіруйте її м’якою сухою тканиною;
✓ дзеркальні і скляні поверхні – Звичайно, потрібно розуміти, що поверхні зі скла і дзеркала дуже делікатні і легко розбиваються. Тому не пересувайте по таким поверхням тверді предмети. Очищення проводите спеціально призначеними засобами. При чищенні не застосовуйте абразивні речовини і металеві губки.
Наша компанія дає гарантію на свої меблі на протязі від одного року, якщо дотримуватися цих порад. Дотримуючись цих нескладних, але дієвим порад ви надовго зможете зберегти вигляд і функціональність ваших меблів. А ваш будинок, завдяки таким меблям, буде затишним, красивим та комфортним протягом довгих років.
Оновлено: 10 Липня, 2017
Автор: