Типи кухні – що потрібно знати

Ви вирішили підібрати меблі в кухню, але не знаєте, з чого почати? Які бувають типи кухні, дизайн, тощо. Якщо ви читаєте цей текст, значить, ви потрапили туди, куди потрібно. Визначитися з вибором кухні можна при перегляді сучасних, стильних, функціональних кухонь в інтернеті. Саме там найчастіше можна побачити кухню своєї мрії – мрії ще не усвідомленої Вами, але вже втіленої в життя дизайнерами.

Що потрібно знати при виборі типу кухні

Тільки довіривши проектування кухні фахівцям, Ви можете бути впевнені в тому, що отримаєте бажаний результат. Разом з нами Ви можете вибрати найбільш оптимальний варіант в залежності від Ваших побажань, смаків і потреб в організації кухні. Просуваючись, крок за кроком, Ви створите свій, індивідуальний та неповторний простір.

При цьому важливо дотримуватися кількох принципів. Перш за все – це «правило трикутника». Воно полягає в тому, що функціональна кухня складається з трьох основних складових: зберігання, оброблення та приготування.

А значить, в процесі проектування ми повинні подбати про те, де будуть розташовані раковина, плита і холодильник. В ідеалі такий трикутник по довжині периметра повинен становити від 4 до 7 метрів. Відповідно до цього в подальше розташовуються інші елементи: тумби, шафи, вбудована техніка, фурнітура.

У плануванні розміщення кухонних гарнітурів виділяють такі основні і найбільш функціональні типи кухні:

  • П-образні кухні;
  • кухні типу «острів»;
  • «півострів»;
  • кухні в одну лінію;
  • кутові.

Кухні в одну лінію (Лінійна кухня)

 

Кутові кухні на замовлення фото Кухні.IF-14

 

Кухні такого типу – це оптимальний варіант для органічного простору. Тут всі елементи кухонного гарнітура розташовуються уздовж однієї стіни, тому важливо максимально використовувати весь її простір і встановити підвісні шафи над робочим трикутником. Його послідовність – це холодильник, раковина, а потім плита. Таким чином, більша частина кухні може бути обладнана під їдальню з місцем під кухонний стіл.

Кутова кухня

 

 

 

Планування кутової кухні дозволяє заощадити будь-який простір, тому вона дуже практична. Як правило, для такої кухні характерний зручний довгий робочий стіл, над яким розміщують не розбиваючи, підвісні шафи. Разом з тим планування, коли робочий трикутник розбивається на дві стіни, звільняє достатньо місця під побутову техніку.

П-образна кухня

Кухня п-образна

Компактність і місткість – основні переваги П-образної кухні. Також, як кутову кухню, її не слід розбивати шафами. Щоб зручніше облаштувати робочу зону, раковину, плиту і холодильник бажано розмістити по різні сторони, але слід враховувати загальний простір приміщення. Максимальний розмір периметра робочого трикутника не повинен бути надто великим. П- образна кухня дає можливість досить комфортно облаштувати побутову техніку, а ось обладнати їдальню буде досить важко.

Кухні «Острів» (Острівна кухня)

Кухня з островом

«Острів» – підійде для облаштування приміщення з великим простором. Вона дуже зручна і відрізняється від інших типів доповненням в центрі – «островом». На ньому розміщують плиту, за бажанням, тут можна обладнати і мийку, але доведеться прокладати додаткову комунікацію. Щоб уникнути незручностей у використанні кухні такого типу, бажано робочий трикутник не розділяти «островом».

Кухні «Півострів» (Півострівна кухня)

Кухня півострів

 


Як обрати колір для кухні                                                            Дизайн кухні


Кухні такого типу ідеальні тільки для дуже великих приміщень. У своїй основі вона містить елемент «острова» об’єднаного з частиною кухні уздовж стіни. Найчастіше півострів служить продовженням робочого столу, що зручно для використання кількох людей. Тут також можна розмістити плиту або мийку.

Типи кухні – що потрібно знати
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *