Стільниці з кварцового каменю

На сьогоднішній день великою популярністю серед замовників кухонь користуються стільниці з кварцового каменю. Кварцовий камінь (кварцовий агломерат, агломерований камінь, кварцит) - це композитний матеріал, який створений з натуральної кварцової крихти з додаванням полімерних смол і пігментів. Кварцовий камінь виробляють у формі плит, які прийнято називати «слябами» (від англійського slab - плита, пластина).

Стільниця з кварцового каменю Кухні.IF фото 2

Стільниця з кварцового каменю Кухні.IF фото 3

Склад кварцового каменю

Склад кварцового каменю різних виробників злегка відрізняється, проте в цілому вони дотримуються таких пропорцій:

  1. 92-95% натуральної кварцової крихти,
  2. 5-7% синтетичних смол,
  3. 1% - колірні пігменти

Смола є сполучним компонентом, а пігменти забарвлюють масу в необхідні кольори.

Стільниця з кварцового каменю Кухні.IF фото 4

Стільниця з кварцового каменю Кухні.IF фото 6

Кварцовий камінь за своєю твердості можна порівняти з гранітом завдяки великому вмісту натурального кварцу. Як і для обробки твердих натуральних мінералів і порід, для виготовлення виробів з кварцового каменю потрібні каменерізні, полірувальні, шліфувальні верстати та інше обладнання.

Кварцовий камінь не поступається граніту по стійкості до механічних пошкоджень і зносостійкості. Практичність виробів з кварцового каменю значно вища в порівнянні з гранітом, мармуром і іншими натуральними каменями. Секрет полягає в абсолютній відсутності пор, невидимих ​​оку тріщин і пустот, які властиві всім натуральним каменям. Однорідна непориста структура кварцового каменю не схильна до проникненню всередину бруду, барвників і вологи, не дозволяє розвиватися бактеріям і цвілі.

Стільниця з кварцового каменю Кухні.IF фото 7

Вироби з кварцового каменю, на відміну від мармуру, граніту, травертину, не вимагають під час використання спеціальних мастик. Всі забруднення і плями легко видаляються губкою і неабразивним миючим засобом. Поверхня кварцового каменю володіє благородним природним блиском натурального каменю.

Стільниця з кварцового каменю Кухні.IF фото

Переваги стільниць з кварцового каменю

1. Оскільки природний кварц - один з найбільш твердих мінералів в природі, кварцовий камінь також відрізняється високою твердістю і міцністю. Поверхні з кварцового каменю стійкі до пошкоджень і стирання. Потрібно дуже добре постаратися, щоб на виробі з кварцового агломерату залишити подряпину.

2. Смоли, що входять до складу кварцового каменю, забезпечують еластичність, завдяки чому цей матеріал добре витримує різного роду навантаження на розтягування, стискання та вигинання.

3. Кварцовий камінь не боїться впливу агресивних хімічних речовин, зокрема, кислот і розчинників.

4. Відсутність в матеріалі пор і мікротріщин не дає можливості бактеріям і цвілі накопичуватися на поверхні, проникати всередину матеріалу і викликати його руйнування. Поверхні з кварцового каменю відповідають всім стандартам гігієнічності. Їх використовують на кухні, в медичних лабораторіях, на харчових підприємствах і в дитячих закладах.

 

5. Пролиті кава, чай і навіть яскравий фруктовий сік не залишають плям на поверхні стільниці з кварцового каменю: рідина не проникає в позбавлений пор матеріал, залишається на його поверхні і легко видаляється вологою губкою.

6. Поверхні з кварцового каменю добре витримують нетривалий вплив високих і низьких температур - вони не деформуються і не втрачають кольору.

7. Важливою перевагою кварцового каменю є стабільність кольору. Це якраз те, чого ви не знайдете у натурального каменю. Вибравши колір кварцового каменю, можна не турбуватися про те, що листи будуть відрізнятися відтінком або малюнком.

8. Вироби з кварцового каменю практично не вимагають ніякого особливого догляду. Якщо поверхні з граніту і мармуру рекомендується регулярно натирати воском або спеціальними мастиками, для догляду за кварцовим каменем досить буде просто вологої ганчірки.

Стільниці з кварцового каменю
Оновлено: 2 Жовтня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *