Навіщо вашій кухні дуже тонка стільниця
Ми звикли до того, що меблі для кухні повинні бути зроблені капітально. Але стільниця для кухні - це витратний матеріал: через десять років її, швидше за все, доведеться замінити. Новий тренд в дизайні кухні - дуже тонкі стільниці, висотою менше сантиметра. Але чи практичні вони? Розбираємося, яку стільницю вибрати і взагалі чи варто гнатися за нинішньої модою.
Схуднення кухонної стільниці ми пояснюємо об'єднанням кухні і вітальні: якщо зробити стільницю тонкою, кухонні шафи більше нагадують «нормальні меблі». Тобто стільниці більше не «тиснуть» одним своїм виглядом. Цікаво, що найтонші стільниці виробники роблять з цілком звичних нам матеріалів і під різний бюджет. Розбираємося, що є, навіщо все це і скільки може коштувати.
Тонка або товста стільниця
Консультанти в салонах навперебій будуть доводити, що товстіша стільниця і міцніша, і солідніша на вигляд. Насправді з цим твердженням легко посперечатися. Факт в тому, що товста стільниця просто дорожча, тому що на неї йде більше матеріалу. Відчутна різниця в люксовому сегменті, наприклад, виробів з натурального каменю.
Тонка кераміка
Якщо вам хочеться мати модну кухню, то можна звернути увагу в бік листової тонкої кераміки. Головний герой останніх інтер'єрних виставок - ультратонка кераміка Dekton японського виробника Cosentino. Вона не боїться перепадів температур, точкових ударів (падіння ножа або розбитої посуди). Виробники стверджують, що кераміку не можна подряпати в принципі і навіть пропонують оформляти тієї ж плитою вуличні тераси. У чому принципова відмінність від штучного каменю? Не тільки в міцності. Формат одного листа кераміки - 3200х1440 мм. Якщо вам потрібна велика стільниця без стиків, можна замовити стільницю товщиною від 12 до 17 мм, яка буде немов парити в повітрі. А зовні матеріал достовірно імітує натуральний камінь.
Але мінусів у кераміки теж вистачає: в першу чергу, це висока ціна і складність транспортування. Монтаж такої стільниці - процедура не з легких: І ще у керамічних стільниць не буває зовнішніх радіусів, кераміка не «округляється». Кромка може бути тільки прямою, в крайньому випадку - з виступами або скосами.
Важливо: при замовленні керамічної стільниці точно спланувати розміри вбудованої техніки і вирізи (наприклад, під мийку або розетки). Кераміку обробляють тільки спеціальними інструментами в умовах виробництва, так що скорегувати недоліки на місці вже не вийде. Крім того, в шафи доведеться встановити спеціальні металеві кріплення: вони повинні прийняти на себе основне навантаження, яку не витримає сама керамічна плита.
Натуральний камінь
Шанувальники дорогих кухонь діляться на два табори. Одні стверджують, що з натуральним каменем не зрівняється жоден матеріал, інші - що на кухні мармуру або травертину робити нічого. Натуральний матеріал легко руйнується і добре вбирає рідини - плями від вина і соку на стільниці НЕ відмиє жодні засоби. Тому на мармур і травертин наносять спеціальне просочення. Але більш практичні все-таки вибирають граніт: він не реагує з кислотами, на ньому не так видно дефекти, які згодом з'являються на будь-якій поверхні. Загалом, натуральний камінь - рішення для кухні, на якій мало готують. Але зате товщина стільниці може становити всього 20 мм!
Стільницю з натурального каменю кріплять на двокомпонентний епоксидний клей. Якщо передній край стільниці повинен залишитися в повітрі, її монтують до стіни через спеціальну арматуру. З кабінетами стільницю скріплюють за допомогою меблевих куточків. Головний мінус стільниці з каменю - ціна. Натуральний камінь - зовсім не бюджетне рішення. А на довгій стільниці ще й доведеться миритися зі стиками: з двох кам'яних відрізків, як не крути, не можна зробити один.
Також, популярністю користується кварцовий агломерат, практичний і екологічний матеріал для кухонної стільниці і фартуха.
Питання: чи можна зробити «острів» з натурального каменю і покласти плиту на стару стільницю? Скоріше ні. В першу чергу - з точки зору навантаження. У натурального каменю досить пристойна вага, на дві стільниці гарнітур може бути просто не розрахований. Плюс доведеться маскувати «подвійну» кромку.
Штучний камінь
Розумна альтернатива кераміці та граніту - штучний камінь. Товщина стільниці зі штучного каменю доходить до 12 мм. Насправді мінімальна товщина шару - всього 3 мм, але змонтувати з нього тонку стільницю все одно не вийде. Тому виготовляють основу з ДСП і вже її покривають штучним каменем: якщо конструкція погано проклеєна, основа з часом може розбухнути і почати відшаровуватися. Але зате шар каменю можна шліфувати, щоб позбутися від подряпин. Так що така стільниця, яка складається з декількох шарів, прослужить набагато довше.
Модна нержавейка
Стільниці з нержавіючої сталі в свій час були прикметою кухні професійного кухаря і модного ресторану. Хоча брутальна фактура далеко не кожній господині до душі, в гігієнічності нержавійці немає рівних. А ще вона стійка до перепадів температур (так, сковорідку ставити можна прямо на стільницю). Товщина листа металу залежить від виробника - від 0,6 до 2 мм. Правда, лист все одно кладуть на основу з ДСП, яка збільшує підсумкову товщину до 11-25 мм. Головна перевага стільниці з нержавійки - можливість створити ефект безперервної поверхні з інтегрованою мийкою. Мінус - в неминучій появі подряпин і відбитків пальців. Якщо ви перфекціоніст, мити і полірувати стільницю доведеться по три рази на день.
Матове скло
Тонкі стільниці (від 12 до 19 мм) роблять і з загартованого скла. Варіантів монтажу два: або покласти матеріал на підкладку - ДСП (і тоді товщина дійде до 40 мм, але підкладку можна заховати за стінкою кабінету, або кріпити скло на існуючу стільницю. Стик буде виглядати цілком естетично, якщо кромка була пряма. Коли його вигляд не подобається, скляну стільницю трохи «піднімають» над старою на металевих штирях. Втім, скло, як і нержавіюча сталь - матеріал на любителя, звук від ножа на склі витримає не кожна господиня. Крім того, на склі помітні бруд і відбитки пальців, розводи від води. Але вони легко забираються за допомогою спеціальних засобів по догляду за склом.
Ламіновані стільниці
Вибір конфігурацій не великий: тонкою вважається 28-міліметрова модель, товстою - 38-міліметрова. Різниця невелика, але, якщо кухня вбудовується під вікно, значення має кожен сантиметр. Зазначені вище міліметри - товщина ДСП або МДФ: матеріал огортають ламінатом (тонким шаром пластику). Теоретично шар ДСП може бути і не таким товстим - наприклад, 16 мм, але у випадку з ламінуванням гарантувати міцність такої конструкції складно. 16 мм - дуже тонкий лист, який може прогнутися і тріснути в процесі експлуатації. Щоб тонка ламінована стільниця прослужила довго, секрет успіху - це правильний монтаж: стики, шви, кромки і зазори потрібно ретельно обробити герметиком, щоб під шар ламінату не потрапляла вода.
Оновлено: 28 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua