Яку кухню вибрати

Кухня принципово відрізняється від усіх інших приміщень в будинку – це функціональна зона, «гарячий цех», де особливо важливі комфорт і ергономічність. Яку кухні вибрати? – Кращі меблі для кухні завжди повинні поєднувати в собі красу зі зручністю та функціональністю.

Кращі матеріали для кухні

Ми не дарма згадали основні складові ідеальної кухні – якщо в спальні або вітальні вибір меблів залежить тільки від смаків господарів, то при замовленні меблів для кухні потрібно враховувати їх практичність.

Далеко не всі матеріали підходять для виготовлення кухонних меблів. Деякі просто не витримують підвищеної вологості і перепадів температур, інші – бояться впливу пари, треті – вимагають особливого складного догляду. Тому перед замовленням обов’язково поцікавтеся, з чого зроблений корпус меблів, а також фасад, стільниця та яка фурнітура використана.

Корпус

Корпус для кухонних меблів найчастіше виготовляють з ДСП, шпонованого ДСП, МДФ або масиву дерева.

 Кращі кухні виготовляють з натурального дерева (масиву) – такі меблі не деформуються через вологість, вони міцні і стійкі і розраховані на дуже довгий термін служби. Сучасні кухонні меблі з деревини (масиву), обробляються спеціальними водовідштовхувальним складом, щоб запобігти деформації від вологи.

​​​​ МДФ помітно дешевший, ніж  масив, однак цей матеріал вважається одним з найкращих для кухні. МДФ відносно недорогий, практичний та довговічний. Цей матеріал являє собою спресовану під високим тиском найменшу деревну стружку. Плити МДФ просочуються особливими смолами, що додають матеріалу міцність і водонепроникність. По міцності і стійкості до викривлення МДФ перевершує деякі види натуральної деревини.

​​ І, нарешті, найдешевший та найбільш вживаний варіант – ДСП або ЛДСП, багато в чому схожий на МДФ, але менш довговічний і екологічний. Низькоякісні плити ДСП з часом можуть розмокати в місцях зрізів та стиків, або деформуватися від вологи. Проте, сучасні зразки завдяки технологіям кромкування плити позбавлені таких недоліків.

Біло-чорна кухня


На замітку

Професійні кухарі радять розташовувати кухонні модулі в порядку, відповідному послідовності дій при приготуванні їжі: холодильник, робоча поверхня, мийка, стіл для обробки і нарізки, плита і стіл для сервірування готових блюд.


Стільниця

Стільниці зазвичай відчувають найсильніші навантаження при експлуатації, постійно перебуваючи під хімічним і механічним впливом. Тому при виборі матеріалу для стільниці на чільне місце слід ставити практичність та міцність.

​​ Натуральний камінь. Найблагородніший матеріал – натуральний камінь, наприклад, граніт або мармур. Він дуже красивий, виглядає респектабельно, служить практично вічно. Але у нього є свої особливості – природний камінь крихкий і при сильних ударах на ньому можуть утворитися сколи, крім того, камінь з часом при частому контакті з продуктами може змінювати колір, особливо актуально це для каменю світлих відтінків.

✓ А ось штучний камінь позбавлений цих мінусів. Штучний камінь – це плита з кам’яної крихти і екологічно безпечних смол. На вигляд він нічим не відрізняється від природного матеріалу, зате значно міцніший та стійкіший як до механічних пошкоджень, так і до впливу агресивних мийних засобів.

​​ Ламінат. Ламіновані стільниці набагато доступніші від кам’яних, але при цьому по практичності майже не поступаються їм. Сучасний ламінат відрізняються великим вибором кольорів, вони легко миються і можуть витримувати високі температури.

Як правильно вибрати меблі у кухню стільниці фото 2

​​✓ Натуральне дерево. Дуже красиві дерев’яні стільниці – вони створюють теплу атмосферу на кухні, але вимагають догляду. Стільниці з натурального дерева потрібно регулярно обробляти спеціальними маслами, створюючи таким чином водовідштовхуючу плівку.

Підвісна кухня


На замітку

Для зручності роботи на кухні відстань між зоною зберігання продуктів, зоною приготування і мийкою не повинно перевищувати двох витягнутих рук.


Фасад

​​Фасад – це обличчя кухні, саме він визначає її стиль. Різноманітність матеріалів, що використовується для виготовлення кухонних фасадів, величезна. Їх роблять з масиву дерева, ламінованої ДСП, МДФ, покритих плівкою або емаллю, акрилові фасади, існують також фасади на основі алюмінієвого профілю і рамкові фасади, декоровані пластиком або склом. Які ж фасади краще вибрати для кухні? Кожен з варіантів має свої переваги і недоліки.

​​ Масив дерева. Самий традиційний, дорогий і престижний матеріал для кухонних фасадів. Він виглядає солідно і створює респектабельну атмосферу. Натуральне дерево – це класика, яка ніколи не виходить з моди. При належному догляді такі фасади не втрачають своєї краси протягом десятиліть – хіба що можуть трохи змінити колір під впливом прямих сонячних променів. Але дерево вимагає дбайливого ставлення. Для чищення таких кухонь не слід використовувати агресивні хімікати і абразиви, їх можна лише протирати м’якою тканиною. До того ж дерево не самий пластичний матеріал, і створити з його допомогою фасади з вигнутими формами чи хвилеподібними лініями дуже складно, що в свою чергу, визначає класичний стиль кухонь з натурального дерева.

​​ МДФ. Досить поширений матеріал для кухонних фасадів. Як вже було сказано вище, за своїми характеристиками він практично не поступається дереву, при цьому ціна МДФ набагато доступніша. Фасади з МДФ дозволяють втілити будь-які дизайнерські ідеї. МДФ легко гнеться, що дозволяє створювати незвичні закруглені фасади. Цей матеріал дозволяє застосовувати різноманітні види покриттів – МДФ можна фарбувати, покривати ПВХ-плівкою або пластиком будь-якого кольору і текстури. Фарбована МДФ – плита виглядає краще, ніж покрита плівкою ПВХ, проте вона коштує дорожче. Більш доступна плівка теж має свої недоліки – покриття може з часом почати відшаровуватися, особливо в тих місцях, де воно піддається інтенсивному впливу вологи і високої температури – наприклад, навколо мийки або над плитою.

​​ Акриловий фасад – самий довговічний і міцний варіант, за ним легко доглядати, він має ідеально плоску поверхню, яка може бути матова або глянцева, а також імітувати дерев’яні чи будь-які інші декори.

Фартух для кухні зі скла - скіналі фото 2

​​✓ Рамкові фасади, виготовлені з МДФ-профілю, також використовуються дуже часто. Рамка вбирається ПВХ-плівкою або натуральним шпоном. У рамкові фасади можна вставити вітражне або матове скло, пластик, полотно з плетеного ротангу.


Фурнітура

Фурнітура – це дрібна, але при цьому досить помітна і важлива складова вигляду кухні. Часом проста заміна ручок повністю перетворює кухонний інтер’єр. Як і всі деталі кухонних меблів, ручки повинні бути одночасно і красивими і зручними. Найкомфортніша форма ручок – П-образна. Ручки у вигляді кнопок дуже гарні в «сільських» інтер’єрах і кухнях в стилі «прованс», але вони не настільки зручні, як П-образні ручки-скоби. Останнім часом багато кухонних меблів в сучасних стилях хай-тек, модерн та мінімалізм робляться зовсім без ручок – вся фурнітура захована усередині і дверцята відкриваються легким натисканням на поверхню.

Фурнітура для меблів 3 Футнітура для меблів 3

До фурнітури також відноситься петлі (завіси), направляючі шухляд (ящиків) та підйомні механізми для фасадів. Сучасний ринок пропонує  на вибір фурнітуру від різних виробників. Найвідоміші: Blum (Австрія), Hafele (Німеччина), JTV, Lareka (Польща), Muller, Jiff (Китай), тощо.


Мийка

Мийка є одним з найбільш важливих кухонних елементів. Для сучасної кухні мийки з нержавіючої сталі – відмінний вибір: вони надійні, практичні, вписуються в будь-який стиль інтер’єру і доступні в ціні. Мийки з нержавійки користуються величезною популярністю на ринку санітарно-технічного обладнання.

Мийка металічна фото

Переваги:

​​ Відмінна міцність. Стійкість до ударів і тріщин.

 Добре протистоїть подряпинам.

 Екологічно безпечні.

 Довгий термін служби.

 Поверхня не тьмяніє і не іржавіє.

 Багатофункціональність мийок з двома камерами.

 Здатність витримувати високі і низькі температури. Не бояться температурних перепадів.

 Здатність витримувати агресивні хімічні впливи.

 Корозійна стійкість. Стійкість до окислення.

 Хороший зовнішній вигляд. Наявність різних розмірів, форм і моделей на будь-який смак.

 Невелика вартість в порівнянні зі своїми аналогами з інших матеріалів (фарфор, граніт).

 Гігієнічність, простота в догляді.

 Матеріал, з якого виготовляються мийки, перешкоджає розмноженню мікроорганізмів на своїй поверхні.

 Мають невелику вагу, тому після купівлі не потребують особливих умов транспортування.

 Можливість самостійного монтажу за умови уважного виконання всіх пунктів, викладених в інструкції по установці.

Недоліки:

 Тонкостінні мийки слабо тримають змішувач. Рішення проблеми полягає в установці змішувача на стільниці або придбанні товару з більш товстими стінками.

 З плином часу стають помітні плями від води. Щоб уникнути появи цього естетичного вади слід регулярно промивати і витирати мийку насухо.

 Шум від напору води. Придбання мийки зі звукопоглиначем зможе запобігти появі подібної проблеми.

 Необхідність заземлення, якщо поруч знаходяться електричні прилади.

Мийки з штучного каменю

Якщо ви стежите за новими тенденціями в області облаштування кухні, то останнім часом в  тренді  мийки з штучного каменю. Мийки з штучного каменю для кухні відповідають всім вимогам вимогливих господинь: вони красиві, зручні і надійні в експлуатації та відповідають усім санітарним нормам.

Яку кухню вибрати
Оновлено: 14 Березня, 2018
Автор: Kuhni.if.ua

One thought on “Яку кухню вибрати

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *