Як вибрати кухонну плиту та духовий шкаф

В результаті тривалого процесу «еволюції» простенька електрична чи газова плита перетворилася в автоматизований багатофункціональний центр, з яким будь-хто може відчути себе шеф-кухарем. Сьогодні в спеціалізованих салонах та магазинах ви зможете обрати плиту (газову або електричну поверхню та духовку) на кухню як з бюджетних варіантів з мінімальним набором опцій, так і елітні зразки, що поєднують в собі новітні технології і передовий дизайн.

Чим варто керуватися при виборі сучасної кухонної плити, яка в точності б відповідала усім запитам її безпосереднього користувача? Для відповіді на це питання необхідно проаналізувати ринок сучасних кухонних плит і дізнатися, які нововведення і фундаментальні ідеї пропонують на разі виробники. Вибір кухонних плит та духовок залежить від багатьох факторів, серед яких – наявність в будинку централізованого газопостачання, розміри кухні і особисті побажання щодо різноманітності додаткових функцій, якими крім стандартного набору, забезпечена сучасна побутова техніка.

Розділяй і володарюй

Традиційно кухонні плити прийнято ділити на дві категорії: вбудовувані і відокремлені від меблів. На особливу увагу з огляду на свої естетичні і функціональні переваги заслуговують вбудовані плити. Вони, в свою чергу, діляться на залежні і автономні. Перший вид передбачає розміщення окремих елементів тільки в сукупності і в безпосередній близькості один від одного. Це класичний варіант, при якому духову шафу розташовується строго під варильною поверхнею.

Автономні вбудовуються плити стоять, як правило, трохи дорожче, але дозволяють встановлювати елементи (варильні поверхні і духові шафи) окремо один від одного на будь-якій відстані в межах кухні або обмежитися лише одним з них. Це дає безсумнівні «тактичні переваги» як в боротьбі за вільний простір в малометражній кухні, так і при адаптації кухонної плити до потреб конкретного користувача, дозволяє вибирати елементи від різних виробників і вдало їх комбінувати.

 

Вибираємо духовий шкаф

Також незалежне обладнання дає можливість встановити духову шафу не в звичне місце – під варильною поверхнею, а вмонтувати в спеціальний корпус і розташувати на рівні очей. Такий спосіб установки припаде до смаку всім, хто часто використовує в своїх кулінарних вишукуваннях духову шафу, оскільки це звільняє від необхідності нахилятися кожен раз, щоб перевірити ступінь готовності страви.

Склокераміка – гладке майбутнє кухонних плит

Ринок кухонних плит поповнюється із завидною постійністю, проте концептуальних нововведень у виробництві даного обладнання останнім часом було не так вже й багато. Одне з таких нововведень – склокерамічні варильні поверхні для електричних плит. На етапі виробництва склокераміки в скляний масив додаються спеціальні домішки, які надають йому високу теплопровідність і термостійкість. Нагрівається склокерамічна поверхня в середньому за 30 секунд.

Як вибрати варочну панель фото

Для порівняння: перш єдиною альтернативою газовій плиті була електрична плитка, її поверхня складалася з масивного чавунного «млинця» і спіралі. Нагрівалася така плитка в середньому близько 10 хвилин, а при частих перепадах температур нагрівальний диск починав деформуватися, що обумовлювало малий термін служби подібних виробів.

Склокераміка зараз лідирує при виготовленні плит. В основному споживачів приваблюють зовнішній вигляд і легкість чищення, оскільки поверхня абсолютно плоска.

До того ж властивості матеріалу радують:

✓ склокераміка дуже міцна – витримує падіння каструлі масою 1,8 кг з висоти 50 см,

✓ спокійно переносить моментальний нагрів до 650 ° С,

✓ стійка до такого явища, як температурний шок (не зіпсується, якщо при такій температурі на неї проллється холодна вода),

✓ вигідно відрізняється від більш архаїчних аналогів низьким рівнем енергоспоживання (близько 2,5 кВт).

Довгий час склокераміка не отримувала визнання в суспільстві через високу вартість. Однак сьогодні ситуація в корені змінилася. Технологія отримала небувалий розвиток, і вироби різко знизилися в ціні. Зараз як елітні, так і бюджетні моделі можуть бути укомплектовані склокерамічною поверхнею.

Спосіб нагріву плити: електрика чи газ?

Вибір найчастіше обумовлений наявністю або відсутністю в будинку централізованого газопостачання. Газові плити, будучи більш економічними по вартості, програють електричним аналогам у функціональності. Причина криється в тому, що електричний спосіб нагріву передбачає можливість програмувати певні функції, пристосовуючи варильну поверхню або духову шафу до потреб конкретного користувача. Так, можна збільшувати зони нагріву, що важливо для великогабаритного посуду, а також задавати точний час включення і виключення конфорок.

Вибираємо кухонну плиту для кухні фото

Електричні плити відрізняє можливість використання сенсорної панелі управління замість звичайних механічних ручок-регулювальників. Сенсорна панель являє собою гладку поверхню з підсвіченими секторами, які замінюють звичну кнопкову систему. Щодо  духових шаф електричний спосіб нагріву дає можливість поширювати тепло по всьому внутрішньому периметру духовки, тоді як газові моделі дозволяють використовувати лише одну конфорку, розташовану виключно в нижній частині пристрою. Також багато електричних шаф забезпечені функцією примусової конвекції, тобто рівномірного розподілу тепла вбудованим вентилятором, що виключено в газових духовках.

Резюмуючи вищесказане, можна відзначити, що, володіючи стандартним набором функцій, більшість кухонних плит має додаткові опції: захист від переливу, автоматичне визначення розмірів і типу посуду, «температурний щуп», що дозволяє контролювати температуру всередині страви, розморожування і підтримання страви в готовому стані. Для того щоб не зробити помилку у виборі, необхідно чітко уявляти, які з функцій, наявних у кухонної плити, дійсно необхідні.

Як вибрати кухонну плиту та духовий шкаф
Оновлено: 20 Серпня, 2017
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *