10 трендів дизайну інтер’єру в 2018 році

філософія житла, нова концепція меблів і неземний декор

Тренди в дизайні інтер’єру – це тендітна і нестійка субстанція, адже вони змінюються кожен сезон. Деякі кольори, фактури і матеріали втрачають привабливість, інші виглядають по-новому. Про тренди можна довго міркувати, а можна один раз побачити і відразу зрозуміти, наскільки успішно використовувати їх в перетворенні житла. Тренди в дизайні на 2018 рік особливі. Вони не виникли спонтанно, з нічого. У них багато філософії, а їх принципи підкріплені і зрозумілі.

Нові тенденції пов’язані з охороною навколишнього середовища і виникають від бажання людини відновити природу, задовольняючись мінімумом у власному житлі. Адже наш найголовніший будинок – це Земля, яку потрібно оберігати. Порівнявши точки зору професіоналів, ми виділили 10 тенденцій в облаштуванні і декорі, які будуть актуальні в цьому році.

1. Торжество індивідуальності інтер’єру

Дизайн житла з кожним роком стає все більш унікальним і неповторним. Людина свідомо ігнорує тенденції і прагне зробити свій будинок максимально персоналізованих. Так будинок перетворюється в сукупність звичок власника, його смаків, улюблених речей, квітів і матеріалів.

10 трендів в дизайні інтер'єру 2018 Кухні.IF-1

 

У такому інтер’єрі є місце для змішування стилів. Так званий «авторський ф’южн» – головна складова цього тренда, що виражає особистість і пристрасті господаря квартири. Головне – дотримуватися золотого правила, що краще – ворог доброго. Не варто заважати занадто багато стилів, кольорів і форм, перетворюючи стриману стильну еклектику в недоладний кітч.

2. Ергономіка житла

У квартирах формату студіо і компактному житло за принципом open space виникає питання про грамотному розташуванні меблів і декору.

10 трендів дизайну ітер'єру ергономіка

На невеликій площі дизайнери створюють комфорт і функціональність, користуючись принципами ергономіки.

3. Переосмислення концепції меблів

Меблі стають все легші і більш невагомі. Столи з металевими ніжками, прості прямокутні ліжка, скляні журнальні столики і барні стільці в стилі лофт впевнено освоюються в світі дизайну житла.

Переосмислення меблів Кухні.IF

Модульні меблі

У 2018 році популярними будуть модульні меблі – дивани, крісла, розкладні ліжка, багатофункціональні кухонні острова і шафи з вбудованою побутовою технікою. Стають популярними меблі, що не займають багато місця – невеликі пуфи, кушетки, стелажі та етажерки.

Тренди у меблях 2018 Кухні.IF

Скульптурні меблі

Дивани, крісла, столи набувають нової концепції. У 2018 році популярними будуть меблі яскравих кольорів і несподіваного дизайну з асиметричними пропорціями, які схожі на скульптури.

Скульптурні меблі Кухні.IF

4. Дзеркала в інтер’єрі

Дзеркала можна інтегрувати в простір сотнею можливих варіантів. Вони привносять в інтер’єр якусь театральність, урочистість і драматичність. Це особливий атрибут, який потрібно застосовувати обережно, щоб не позбавити приміщення затишку.

Дзеркало в інтер'єрі

Дзеркало може бути частиною стіни у ванній, лаконічним елементом туалетного столика, декоративної композицією на порожній стіні, шикарним великим трюмо в передпокої і вбиральні, ретро-дзеркалом з театральної гримерки.

Дзеркало в інтер'єрі 2018 Кухні.IF

5. Килими в інтер’єрі

Килими можна вішати на стіни, розстеляти в передпокої, біля ліжка або під столом. Це яскравий «соковитий» акцент, що запам’ятовується з нотками екзотичності стилів сафарі і хіпі та відлунням індійської культури.

Килими в інтер'єрі кухні.IF

Килими на стінах – альтернатива картинам, фоторамкам і шпалерам.

6. Космічний декор і оптичні ілюзії

Креативні композиції та інсталяції в стилі футуризму і хай-тека – майбутнє інтер’єрного декору. Це – стінові панелі, настінні панно, мозаїка зі скла, керамічних елементів, підвісний декор, авангардні скульптури.

Космічний інтер'єр Кухні.IF

Помилки зорового сприйняття і предмети з різних матеріалів можуть стати яскравим декором завдяки своїй схильності до ефекту райдужного відливу через заломлення світла.

7. Фіто-картини з рослин, що в’ються

Рослини проникають в концепцію декору, стають єдиним цілим, формуючи «живу» композицію в кімнаті.

Фіто картини в інтер'єрі

Невибагливі рослини з чіткими соковитими листям міцно увійшли в інтер’єр. У 2018 році до них приєднаються ще й «домашні джунглі» – плющ, традесканція, атмосферна тиландсія.

8. Концепція затишний будинок hygge і lagom

Шведський тренд hygge як синонім затишного житла для неспішного, повного задоволень і комфорту життя, продовжує розвиватися.

Задоволення від життя

У 2018 році в концепцію хюгге увійде поняття «lagom» – спокійний, ненав’язливий спосіб життя. Таким же має бути і облаштоване житло: розслабляючі пастельні відтінки і тільки натуральні матеріали – дерево, шерсть, глина і цегла.

9. Практичні матеріали в інтер’єрі

У облаштуванні будинку все більше будуть переважати прості матеріали. Фанера, бетон, терраццо – суміш бетону та мармурової крихти, бамбука і льону. З такої сировини можна змайструвати плетені меблі, кошики та фанерні коробки.

Інтер'єр з натуральних матеріалів фото

Це концепція так званої «нової бідності». Люди розставляють пріоритети на користь збереження навколишнього середовища і аскетизму життя. Це говорить про те, що людина стала на захист природи і думає в першу чергу про неї, а потім – про себе.

Новій філософії в дизайні житла сприяє виснаження природних ресурсів і близькість можливої техногенної катастрофи. У 2018 році продовжиться «культ» екологічно чистих меблів. Це будуть міцні, але повністю натуральні столи, стільці, ліжка, шафи і комоди.

10. Керамічний посуд і декор

Звичайна глина – воістину магічний матеріал. З неї можна зробити безліч речей – від ложки до будинку.

Вироби з глини в інтер'єрі

Обпалена в печі глина – це еко-продукт. Саме він приверне увагу дизайнерів по всьому світі в 2018 році. Керамічний посуд, вази і квіткові горщики ручної роботи, розписані візерунками і кольорами, зміцняться в інтер’єрі.

10 трендів дизайну інтер’єру в 2018 році
Оновлено: 29 Вересня, 2020
Автор: Kuhni.if.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *